Fotogalerijas

Profesore Gunta Ancāne piedalās sievietes veselībai veltītā ekspertu diskusijā


17.septembrī Latvijas nacionālajā bibliotķā notika sievietes veselībai veltīta ārstu konference un ekspertu diskusija  "Sievietes veselība medicīnas iespēju un sabiedrības uzskatu paradigmā", kurā piedalījās RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas profesore Gunta Ancāne. 

22.09.2020

Seminārs "Krāsu, emociju un veselības mijiedarbība"


Maija izskaņā Klīnikā norisinājās pasaulē atzītā zinātnieka prof. Dr. Phil. Jurģa Šķiltera un RSU Psihosomatikas klīnikas un katedras vadītājas profesores Dr. med. Guntas Ancānes interaktīva saruna-seminārs “Krāsu, emociju un veselības mijiedarbība”. 

 

04.06.2019

Sarunu festivāls LAMPA iesildošais pasākums Iļģuciemā


11. maijā Nordeķu parkā, Iļģuciemā, norisinājās Sarunu festivāla LAMPA iesildošais pasākums, kur izraujošās sarunās, spraigās diskusijās par cilvēku emocijām, skolu izglītību un Rīgas nākotni, Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debatēs, kā arī spēlēs un darbnīcās bērniem pagāja maija sestdiena. Darbnīcu “Kāpēc Tu man besī? No kurienes rodas dusmas” vadīja RSU Psihosomatikas klīnikas virsārsts Artūrs Miksons. 

Foto: Juris Ross

14.05.2019

Miega Dienas 8.-9.aprīlis


šī gada 8. un 9. aprīlī RSU Psihosomatikas un psihoterapijas klīnikā, Kristapa ielā 30, norisinājās ""Miega Dienas", ko organizēja RSU Psihosomatikas un psihoterapijas klīnika kopā ar Latvijas Medicīnas studentu asociāciju. 

Miega dienās par sapņiem un to analīzi runāja prof. Dr. med Gunta Ancāne, savukārt prof. Dr. med Māra Pilmane visiem atklāja, kur mājo miegs. 9. aprīlis tika veltīts bērnu un pusaudžu miega jautājumiem. Dr. Sandra Vinniņa akcentēja, cik svarīga ir vakara pasaka un tās nozīme bērna emocionālajā veselībā, kā arī pediatre Marta Celmiņa stāstīja par pusaudžu miegainību.  

25.04.2019

RSU Starptautiskā konference Zināšanas praksei 2019


No 1.-5. aprīlim Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) norisinājās Zinātnes nedēļa, kuras laikā notika trīs starptautiskas konferences ar vairāk nekā 1250 zinātniskajiem ziņojumiem, kā arī vieslekcijas, praktiskās darbnīcas un citi notikumi, kas bija pieejami plašai publikai.

2.aprīlī konferencē Zināšanas praksei medicīnas un veselības aprūpes nozarē uzstājās arī RSU Psihosomatikas klīnikas un katedras pārstāvji- profesore Dr.med.Gunta Ancāne, prof.em.Dr.Rutger Jan van der Gaag, docents Artūrs Utināns, Dr.Artūrs Ancāns un ārstes-rezidentes Lelde Logina un Madara Kurpniece, kā arī ārsts-rezidents Gļebs Troščenkovs.

03.04.2019

Viesprofesora Rutger Jan van der Gaag lekcija Rīgā


20. Novembrī ar publisku lekciju "Psychosomatics and the art of medicine" uzstājās profesors Rutger Jan van der Gaag no Nīderlandes. 

20.11.2018

Kritiskās domāšanas un apzinātības iemaņu attīstīšana jauniešiem saskarsmē ar viltus ziņām.


Semināru vada RSU Psihosomatikas un psihoterapijas klīnikas ārsts-psihoterapeits, psihosomatologs doc. Artūrs Utināns, diskusijā piedalās Ruta Siliņa - RSU Sabiedrisko attiecību studiju programmas vadītāja, Tiesībsarga biroja Komunikācijas nodaļas vadītāja un Mārtiņš Daugulis - RSU Politikas un politiskās komunikācijas studiju programmas vadītājs.

31.10.2018

Vardarbība skolā. Emocionālie un tiesiskie aspekti. Gadījumu analīze un diskusija.


Vada RSU Psihosomatikas un psihoterapijas klīnikas un katedras vadītāja prof. Dr.med. Gunta Ancāne un LR Tiesībsarga biroja Bērnu tiesību nodaļas vadītāja Laila Grāvere. Īpaši aicinām piedalīties izglītības darbiniekus. 

Aicinām iepazīties ar 2015.gadā sadarbībā ar SPKC izdoto informatīvo materiālu "Ieteikumi izglītības iestāžu psihologiem un pedagogiem darbam ar skolēniem, kuriem ir uzvedības un emocionāli traucējumi skolas vidē".

 

31.10.2018

Dr.Soidas pētījuma prezentācija “Psihosomatiski pacienti ar somatoformiem traucējumiem primārā vesel


“Tas Jums galvā!” jeb kā palīdzēt ceturtdaļai pacientu, kuriem šobrīd nav vietas medicīnas sistēmāPētījuma “Psihosomatiski pacienti ar somatoformiem traucējumiem primārā veselības aprūpē” rezultātu publiskošana medijiem. Vada RSU Psihosomatikas un psihoterapijas klīnikas ģimenes ārste dr. Līga Soida, piedalās RSU Psihosomatikas un psihoterapijas klīnikas un katedras vadītāja prof. Dr.med. Gunta Ancāne un Veselības ministre Anda Čakša. Video sižets LNT ziņās

31.10.2018

Pārrunas ar Lietuvas Ārstu biedrību


Citu svarīgu projektu starpā šo studiju gadu esam uzsākuši pārrunājot ar dr. Loretu Leščinskieni (Lietuvas Ārstu biedrība) prof. Guntas Ancānes atziņu krājuma "Vecākiem. Par sevi un bērniem" izdošanu lietuviešu valodā. 

16.10.2018

Dāvinājums Latvijas bibliotēkām


23.maijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika prof. Guntas Ancānes atziņu krājuma „Vecākiem. Par sevi un bērniem: atziņas un ieteikumi, lai bērns augtu vesels un laimīgs” dāvinājuma pasākums Latvijas bibliotēkām. Noslēgumā prof. Gunta Ancāne arī nolasīja lekciju. 
Pasākumu vadīja RSU lektore Ruta Siliņa. 

 

04.06.2018

Viesprofesora Rutger Jan van der Gaag vizīte Rīgā


22.maijā ar publisku lekciju "Psychotherapy as corrective emotional experience" uzstājās profesors Rutger Jan van der Gaag no Nīderlandes. 

Vairākas dienas Klīnikas ārsti-rezidenti piedalījās semināros, kurus vadīja prof.Rutger Jan van der Gaag.

24.05.2018

Prof. Gunta Ancāne Amerikas Neiroloģijas akadēmijas 70. ikgadējā sanāksmē Losandželosā, Kalifornijā


Profesore Gunta Ancāne  Amerikas Neiroloģijas akadēmijas 70. ikgadējā sanāksmē Losandželosā, Kalifornijā. 

Un kopā ar Lietuvas Medicīnas biedrības ex - viceprezidenti, Baltijas - Amerikas klīnikas neiroloģi dr. Loretu Leščinskieni. 

23.04.2018

Austrijā oficiāli ievieš psihosomatikas specialitāti


Pēc Austrijas Ārstu biedrības aicinājuma, 18.aprīlī, prof.Gunta Ancāne ar atklāšanas runu sveica Austrijas kolēģus ar psihosomatikas specialitātes oficiālu ieviešanu. Foto no Austrijas Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas biedrības rīkotā Psihosomatikas foruma.

19.04.2018

MIEGA DIENAS, 11.04.2018.


10. un 11.aprīlī RSU Psihosomatikas un psihoterapijas klīnikā, Kristapa ielā 30, norisinājās ""Miega Dienas", ko organizēja RSU Psihosomatikas un psihoterapijas klīnika kopā ar Latvijas Medicīnas studentu asociāciju. 

 11. aprīlī lekciju par miega fizioloģija vadīja doc. Normunds Limba, par sapņu anatomiju stāstīja dr. Olga Cvetkova. 

 

13.04.2018

MIEGA DIENAS, 10.04.2018.


10. un 11.aprīlī RSU Psihosomatikas un psihoterapijas klīnikā, Kristapa ielā 30, norisinājās ""Miega Dienas", ko organizēja RSU Psihosomatikas un psihoterapijas klīnika kopā ar Latvijas Medicīnas studentu asociāciju. 

10.aprīlī ar lekciju par miegu un emocionālo labsajūtu uzstājās dr. Artūrs Miksons, par relaksācijas metodēm stāstījā dr. Solveiga Rudmieze. 

13.04.2018

RSU "Info fair" ārvalstu studentiem


RSU Starptautisko sakaru departaments 8.martā rīkoja "Info fair" ārvalstu studentiem. "Info fair" piedalījās arī RSU Psihosomatikas un psihoterapijas klīnika, iepazīstinot studentus ar saviem pakalpojumiem un iespējām īpaši ārvalstu studentiem. Klīniku pārstāvēja ārstes - dr. Lelde Smilte un dr. Laura Bubko, Klīnikas biroja vadītāja Vita Ķestere, Klīnikas mārketinga speciāliste Inga Opmane un Klīnikas projektu vadītāja Agate Šāvēja. 

09.03.2018

Dr. Sandras Vestermanes seminārs


5.februārī Klīnikā notika seminārs "Psihoterapijas procesa neirobioloģija", kuru vadīja neiroloģe dr.Sandra Vestermane.  

08.02.2018

Klīnikas un katedras jauno telpu atklāšana


02.11.2017. bija RSU Psihosomatikas un psihoterapijas klīnikas un katedras jauno telpu, Kristapa ielā 30,  atklāšanas svētki. 

 

11.12.2017

Prof.Guntas Ancānes seminārs vecākiem 06.12.2017.


 

Aicinām ielūkoties, kā mums gāja iepazīšanās seminārā 06.12.2017..

Sirsnīgs paldies apmeklētājiem! Bija liels prieks Jūs uzņemt mūsu jaunajās telpās.

Foto: Laura Grīnvalde

07.12.2017

Nīderlandes viesprofesora Rutger Jan van der Gaag lekcija


29. novembrī ar lekciju “Gender differences in stress management and disease reactions’’  uzstājās prof. Rutger Jan van der Gaag (Nīderlande). 

 

 

01.12.2017

Vācijas viesprofesora Dr.med. Bernharda Palmovski publiska lekcija


3. novembrī notika Vācijas viesprofesora Dr.med. Bernharda Palmovski publiska lekcija "Trīskāršā pieeja anamnēzes ievākšanai psihosomatikā"

15.11.2017

Japānas vieslektoru semināri par veselīgu novecošanos


11.oktobrī RSU Psihosomatikas un psihoterapijas klīnikā notika seminārs “Hope on Re-acquirement of mental and physical ability by Biophilia”.  Seminārs rīkots sadarbojoties ar Starptautisko Biofīlijas Rehabilitācijas akadēmiju no Japānas. 

 

11.10.2017

Starptautiskās pētniecības grupas EURONET-SOMA darba sanāksme Rīgā


Starptautiskās pētniecības grupas EURONET-SOMA darba sanāksme Rīgā, 04.10.2017.

06.10.2017

Profesora Bernd Löwe vieslekcija


4.oktobrī RSU Psihosomatikas un psihoterapijas klīnikā notika profesora Bernd Löwe vieslekcija "No somatiskiem simptomiem līdz somatoformiem traucējumiem: diagnostika, etioloģija un ārstēšana".

05.10.2017

Eiropas Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas asociācijas Valdes sēde Berlīnē 22.09.2017.


22. septembrī Berlīnē notika Eiropas Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas asociācijas Valdes sēde, kurā piedalījās prof. Gunta Ancāne. 

 

Valdes dienas kārtības jautājumi:

1) aktualitātes specialitātē Eiropā,

2) apmācību programmu plānošana un uzlabošana,

3) atkārtotas amatpersonu vēlēšanas. Par asociācijas prezidenti ievēlēta Dr.med.Gunta Ancāne, par asociācijas sekretāru Dr.med.Bernhards Palmowski.

27.09.2017

Apvienotais rezidentūras nobeiguma valsts eksāmens un sertifikācijas eksāmens 25.08.2017


Dr. Artūra Miksona un Dr. Artūra Ancāna apvienotais rezidentūras nobeiguma valsts eksāmens un sertifikācijas eksāmens 25.08.2017.

25.08.2017

Klīnikā viesojas Īrijas profesore Dr. Teresa Pawlikowska.


Vieslekcija bija vērtīga pieredzes un zināšanu apmaiņa par komunikāciju ar pacientu un veselības aprūpes sistēmu.

Ceram uz turpmāku, tikpat lielisku, sadarbību arī nākotnē!

12.05.2017

Vācijas apmaiņas programmas studenti viesojas klīnikā.


 

11.05.2017.Klīnikā viesojās apmaiņas programmas studenti no Vācijas. Tika pārrunāti galvenie jautājumi par ārstēšanas un apmācības procesu. Pārrunās piedalījās Klīnikas Profesore Dr. med. Gunta Ancāne, biroja vadītāja Vita Ķestere un klīnikas ārsts Dr. Artūrs Miksons.

 

12.05.2017

RSU Orientācijas nedēļa jaunuzņemtajiem ārvalstu studentiem


RSU Starptautisko sakaru departaments laika posmā no 6. līdz 11 februārim organizē ārvalstu studentu Orientācijas nedēļu, kuras ietvaros jaunuzņemtie ārvalstu studenti iepazīst RSU, studiju procesu, Rīgu, sadzīves apstākļus Latvijā, u.c. Šī gada 8.februārī RSU norisinājās “Info Fair”, kurā piedalījās arī RSU Psihosomatikas klīnika, prezentējot savus pakalpojumus un iespējas ārvalstu studentiem. Klīniku pārstāvēja ārsti – dr.Bubko, dr.Mežmača, dr.Pūliņš- Cinis, dr.Lismane.

09.02.2017

Kā būt apmierinātai/am ar dzīvi


Mūsdienu dzīvesstils rada milzīgu slodzi cilvēka nervu sistēmas darbībai. Straujais ritms, steiga, nepārtrauktās pārmaiņas, t.sk. vērtību izpratnē un kritērijos, rada sasprindzinājumu un citas emocijas, kuras, savukārt, rada risku saslimt ar psihiskiem un somatiskiem traucējumiem (šobrīd populārā angioveģetodistonija u.c.). 
Cilvēka veselībai un labsajūtai vienmēr aktuāli jautājumi ir „Ko nozīmē justies laimīgam un ko es pati/-s priekš tā varu darīt? Cik lielā mērā savu dzīves ritējumu varu noteikt pati/-s vai būtiski to ietekmēt? Un kā būt apmierinātai/-am ar dzīvi?“. 

Eksperte: Profesore Dr.med. Gunta Ancāne, psihosomatikas un psihoterapijas pamatlicēja Latvijā, Rīgas Stradiņa universitātes profesore, Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas katedras un klīnikas vadītāja. Daudzu Eiropas asociāciju locekle. 

Seminārs Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerā tika organizēts saskaņā ar EDIC projektu. 

02.02.2017

Ar sveicieniem no Indijas


Ar siltiem sveicieniem no Latvijas Republikas vēstniecības Indijā, kur darba darīšanās devusies RSU Psihosomatikas klīnikas un katedras vadītāja profesore Dr.med.Gunta Ancāne.

12.12.2016

Lekcija Latvijas Republikas vēstniecībā Zviedrijā


RSU Psihosomatikas un psihoterapijas katedras un klīnikas vadītāja profesore Dr.med.Gunta Ancāne lasa lekciju par emocionālo labklājību un apmierinātību ar dzīvi Latvijas Republikas vēstniecībā Zviedrijā.

28.10.2016

Emocionālās veselības nedēļas 2016 noslēgums


Emocionālās veselības nedēļas noslēgums ar prof. Dr.med. Guntas Ancānes lekciju “Kā būt apmierinātai un apmierinātam ar dzīvi?”

17.10.2016

Lekcija “Vesels mājās, vesels darbā”


13. oktobrī Kalnciema kvartāla Vīna veikala zālē, Emocionālās veselības nedēļas ietvaros, norisinājās lekcija “Vesels mājās, vesels darbā”, ko vadīja RSU Psihosomatikas klīnikas ārsts Artūrs Ancāns.

14.10.2016

Lekcija ārstiem - rezidentiem “Jaunā ārsta emocionālie izaicinājumi”


12.oktobra vakarā, Emocionālās veselības nedēļas ietvaros, Kalnciema ielas kvartāla Vīna veikala zālē norisinājās lekcija ārstiem - rezidentiem “Jaunā ārsta emocionālie izaicinājumi”, ko vadīja RSU Psihosomatikas klīnikas ārsts Artūrs Miksons.

13.10.2016

Emocionālās veselības nedēļas 2016 atklāšana


Kopš 1992. gada Pasaules Veselības Organizācija 10.oktobri atzīmē kā Psihiskās veselības dienu. Savukārt Latvijā šo dienu kopš 2012.gada popularizē psihoterapeiti, psihosomatiskās medicīnas pamatlicēji, kas ir arī Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikas un katedras ārsti un pasniedzēji, sadarbībā ar Latvijas Medicīnas studentu apvienību un Sabiedrības veselības fondu.

Šogad Psihiskās veselības dienas tēma veltīta emocionālu krīžu jautājuma aktualizācijai. Emocionālas krīzes un psihoterapeitiskas palīdzības nepieciešamība krīzes situācijās šobrīd ir īpaši aktuāla, jo cilvēki nonāk pēkšņās emocionāli smagās situācijās gan ikdienas notikumu, gan starptautiski politisku procesu dēļ. Kā zināms, emocionāla krīze var cilvēkam uz ilgāku laiku radīt psihiskās veselības bojājumus. Savukārt psihiskā veselība ir būtisks priekšnosacījums labai fiziskai veselībai, attiecību kvalitātei un personiskai izaugsmei.

12.10.2016

Aizvadīta RIGA CONFERENCE 2016


Šī gada 22.-23. aprīlī Rīgas Stradiņa universitātē norisinājās RIGA CONFERENCE 2016.To atklāja ar LĀB Goda zīmi apbalvotā dr. Katrin Fjeldsted no Islandes un noslēdza šī brīža galvenais Eiropas ārsts – CPME prezidents dr. Jacques de Hallers no Šveices. Pieredzē par darbu ar imigrantiem dalījās ārsti no migrācijas krīzes skartās Turcijas, Beļģijas, Vācijas, Latvijas u.c. valstīm. Par kultūru saskarsmes jautājumiem ar referātiem uzstājās ievērojami Latvijas vēstures, filoloģijas, antropoloģijas eksperti un politiķi.

Bez tam notika darbs Bālinta grupās. Svarīgi, ka konferences noslēgumā tika pieņemta rezolūcija.

 

 

28.04.2016

Trešais sarunu vakars Latvijas studentiem ar profesori Guntu Ancāni


9. martā plkst. 17.00 RSU Psihosomatikas klīnikā norisinājās trešais sarunu vakars ar profesori Dr.med. Guntu Ancāni. Sarunu vakara tēma bija "Par pašcieņu. Kas ir par daudz un kas par maz?".

14.03.2016

Simpozijs "War, Migration and Health"


26. un 27. februārī RSU Psihosomatikas klīnikas vadītāja profesore dr.Gunta Ancāne kopā ar Latvijas Ārstu biedrības prezidentu Pēteri Apini piedalījās simpozijā "War, Migration and Health", kas norisinājās Stambulā. Simpozija mērķis- viedokļu un pieredzes apmaiņa par Eiropā un citviet pasaulē aktuālo bēgļu jautājumu, kas līdzi nes ārkārtīgi lielu stresu un izaicinājumu gan pašiem migrantiem, varas iestādēm, gan brīvprātīgajiem un veselības aprūpes sistēmai.

02.03.2016

Sarunu vakars Latvijas studentiem ar profesori Guntu Ancāni un profesoru Dzintaru Mozgi


13. janvātrī RSU Psihosomatiskās Medicīnas un Psihoterapijas klīnikā notika jau otrais Sarunu vakaru ar prof. Guntu Ancāni. Šoreiz sarunai pievienojās arī profesors Dzintars Mozgis. Šajā tikšanās reizē runājām par studentu un dzīves eksistenciālajām problēmām - dzīvi, nāvi un dzīves jēgu.

21.01.2016

Sarunu vakars Latvijas studentiem ar profesori Guntu Ancāni


11. novembrī RSU Psihosomatiskās Medicīnas un Psihoterapijas klīnika rīkoja Latvijas studentiem Sarunu vakaru ar prof. Guntu Ancāni. Sarunu temats bija "Kā tikt galā ar stresu?"

13.11.2015

Eiropas Ārstu pastāvīgās komitejas tikšanās Briselē


No 30.-31.oktobrim Briselē norisinājās Eiropas Ārstu pastāvīgās komitejas (franču val. Comite Permanent Des Medecins Europeens – CPME) dalībnieku tikšanās. 

03.11.2015

Emocionālās veselības nedēļa, Ģimeņu diena 10. oktobrī


Šo sestdien RSU Psihosomatiskās Medicīnas un Psihoterapijas klīnikā norisinājās Emocionālās veselības dienai veltīti pasākumi ģimenēm. Vecākiem bija iespēja smelties zināšanas lekcijās, savukārt bērni piedalījās vingrošanas nodarbībā, spēlējās ar kanisterapijas suņiem, kā arī radoši izpaudās Mammamuntetiem.lv Bērnu universitātes rīkotajās darbnīcās. Ieskaties, kā mums gāja!"

15.10.2015

23.Vispasaules Psihosomatiskās medicīnas kongress Glāzgovā


SIA “RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnika” 2015. gada 30. decembrī ir noslēgusi līgumu Nr. L-ĀTA-15-3728 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par projekta “RSU Psihosomatikas klīnikas darbinieku dalība starptautiskās konferencēs” īstenošanu, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds. 


logo

 

03.09.2015

Klīnikas virsārsts Artūrs Utināns LR4


RSU Psihosomatikas klīnikas virsārsts Artūrs Utināns viesojas Latvijas Radio 4, lai skaidrotu, vai vienmēr cēlonis slimībai ir psihosomatika. 

23.03.2015

Darbs Latvijas Ārstu biedrībā


Šī gada 18.martā RSU Psihosomatikas klīnikas vadītāja profesore Gunta Ancāne piedalījās Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas izbraukuma sēdē, kas norisinājās Latvijas Ārstu biedrībā.

18.03.2015

Pavasara darbnīca psihosomatikā


5. un 6.martā RSU Psihosomatikas klīnikā norisinājās Pavasara darbnīca psihosomatikā - „Psychosomatic aspects in cardiology, gynecology, oncology, neurology and family practice”. Darbnīcā piedalījās klīnikas speciālisti, kā arī Vācijas Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas akadēmijas valdes loceklis dr.med. Bernhards Palmovskis.


Bija patiess prieks uzņemt tik daudz dalībniekus! 

06.03.2015


6. februārī Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) sadarbībā ar Veselības ministriju (VM) pasniedza „Gada balvu medicīnā 2014”.  Šogad balvu par mūža ieguldījumu medicīnā saņēma profesors Viktors Kalnbērzs un  docents Agnis Štifts.

23.02.2015

Kursi ārstiem „Eksistenciāli jautājumi klīniskajā praksē un sadzīvē"


Medicīnā strādājot, ik pa brīdim rodas nepieciešamība uz ikdienā sastopamajiem jautājumiem un problēmām paskatīties plašāk un dziļāk. Tas uzlabo kontaktu ar pacientu, tas ļauj strādāt bez liekas papildus enerģijas atdeves un līdz ar to pasargā no izdegšanas sindroma un turklāt bagātina katra cilvēka personību. 

Lai tas tā patiešām realitātē arī būtu, RSU Psihosomatikas klīnika aicināja uz 2 dienu kursiem, kuros tika apskatīti biežākie pacientu uzdotie jautājumi par cilvēku dzīves eksistenciālām problēmām, ar kurām nākas sastapties klīnikā un sadzīvē. Kursos tika aplūkotas tēmas par miršanu, nāvi, eitanāziju un aktuālajiem ētikas jautājumiem pacientu aprūpē, kā arī par oidipiālām problēmām, to sadzīvosko un medicīnisko aspektu. 

 

05.02.2015

Smilšu spēles terapijas kabineta atklāšana


Spēcīgus emocionālus pārdzīvojumus, traumas vai negatīvu audzināšanas pieredzi bērni nereti nespēj izteikt vārdos. Tas apgrūtina iekšēju emocionālu konfliktu risināšanu. Smilšu spēles terapija šādos gadījumos ir viena no efektīvākajām ārstniecības metodēm. Lai palīdzētu bērniem atgūt emocionālo veselību, RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikā izveidots Smilšu spēles terapijas kabinets.

„Bērnu psihiskā veselība ir milzīga sabiedrības vērtība. Tā ir pamatā viņu sasniegumiem nākotnē un labai veselībai pieaugušo vecumā, tāpēc tai būtu jābūt mūsu visu uzmanības centrā. Bērna veselību un attīstību galvenokārt nosaka, saprotams, vecāku veidotā vide. Tomēr sabiedrības attieksme un bērnu emocionālās labsajūtas nozīmīguma regulāra akcentēšana var izrādīties izšķiroša, motivējot vecākus par šo bērna attīstībai labvēlīgo vidi vairāk domāt un darīt,” skaidro Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas katedras un klīnikas vadītāja prof. Dr.med. Gunta Ancāne.

Kabineta atklāšana norisinājās šī gada 16.janvārī. 

20.01.2015

Sācies kursu „Ievads psihosomatikā un psihoterapijā ārstiem” atkārtojums


Lielā pieprasījuma dēļ, no 5.decembra esam uzsākuši kursu "Ievads psihosomatikā un psihoterapijā ārstiem" atkārtojumu. Kursos tiks runāts par pamatterapeitiskajiem faktoriem ārsta – pacienta attiecībās, par transferences un kontrtransferences fenomenu, par dažādiem medicīniskās psihoterapijas virzieniem, kā arī dažādiem personību struktūru tipiem.

08.12.2014

Eiropas medicīnas autoritāšu tīkla tikšanās


2014.gada 24.novembrī Atardā, Maltā norisinājās Eiropas medicīnas autoritāšu tīkla (European Network of Medical Competent Autorities) tikšanās. Tikšanās laikā tika diskutēts par vairākām problēmām, kas saistītas ar veselības aprūpes darbaspēku, kā arī par Eiropas standartizācijas attīstības ietekmi uz to.

02.12.2014

Eiropas Ārstu pastāvīgās komitejas tikšanās Budapeštā


No 14.-16.novembrim Budapeštā norisinājās Eiropas Ārstu pastāvīgās komitejas (franču val. Comite Permanent Des Medecins Europeens – CPME) dalībnieku tikšanās. 

Šī organizācija dibināta filantropisku, zinātnisku un pedagoģisku mērķu realizēšanai bez nolūka gūt peļņu. CPME izvirzījusi divus galvenos mērķus: analizēt un veicināt Eiropas Savienībā visaugstākā līmeņa sasniegšanu medicīnas izglītībā, praktiskajā veselības aprūpē, veselības jautājumos un analizēt un veicināt ārstu brīvu kustību ES.

20.11.2014

Profesore Gunta Ancāne Eiropas parlamentā


Šī gada oktobrī RSU Psihosomatikas katedras un klīnikas vadītāja profesore Gunta Ancāne kā mentālās veselības eksperte pārstāvēja Eiropas ārstu asociāciju Eiropas Parlamentā.

20.10.2014

Noslēgusies Emocionālās veselības nedēļa


No 6.līdz 10.oktobrim RSU Psihosomatikas klīnikā norisinājās Emocionālās veselības nedēļa, kuras laikā klīnikas ārsti un dažādu jomu eksperti iesaistījās paneļdiskusijās par "sliktā rakstura" izpausmēm, tā ietekmi uz mērķu sasniegšanu, kā arī sniedza dažādus praktiskus padomus kā to pārvarēt.

 

Paneļdiskusiju dalībnieki:

Atklāšanas dienā, 6.oktobrī

 • profesore Dr.med. Gunta Ancāne, RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas katedras un klīnikas vadītāja
 • Ieva Strode, SKDS projektu direktore

Valsts pārvaldes dienā, 7.oktobrī

 • Moderators Dr. Artūrs Ancāns, RSU Psihosomatikas klīnikas ārsts, RSU Psihosomatikas un psihoterapijas katedras docētājs
 • Eva Upīte, Valsts kancelejas direktora vietniece valsts pārvaldes un cilvēkresursu jautājumos;
 • Rinalds Muciņš, Veselības ministrijas valsts sekretārs
 • Liene Cipule, Latvijas Ārstu biedrības prezidenta padomniece

Biznesa dienā, 9.oktobrī

 • Moderatore profesore Dr.med. Gunta Ancāne, RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas katedras un klīnikas vadītāja
 • Aiva Vīksna, LDDK viceprezidente, SIA "Lietišķās informācijas dienests" izpilddirektore
 • Andris Balodis, FORCEO partneris un vadošais konsultants, Latvijas biznesa konsultantu asociācijas valdes priekšsēdētājs 

Skolotāju un skolēnu dienā, 10.oktobrī

 • Moderatore dr. Sandra Vinniņa, RSU Psihosomatikas klīnikas ārste, RSU Psihosomatikas un psihoterapijas katedras docētāja
 • Profesore Dr.med. Gunta Ancāne, RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas katedras un klīnikas vadītāja
 • Jolanta Zirne, Druvienas pamatskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja, Gulbenes novada „Gada skolotājs 2013” laureāte
 • Laila Grāvere, Tiesībsarga birojs, Bērnu tiesību nodaļas vadītāja
 • Audra Šauere, „Mammām un tētiem” portāla vadītāja
 • Ilze Zariņa, Centrs „Dardedze”, Drosme Draudzēties programmas vadītāja
 • Raimonds Elbakjans, Ghetto Games dibinātājs

 

Sakām paldies diskusiju moderatoriem, dalībniekiem un apmeklētājiem!

 

13.10.2014

Zinātnieku nakts


26.septembrī RSU Psihosomatikas klīnikas telpās norisinājās "Zinātnieku nakts" pasākums "Apziņas kristāli".

 

Pasākuma apmeklētājiem bija iespēja atklāt savas personības un emocionālā stāvokļa īpašības, kā arī piedalīties maģiskās domāšanas eksperimentā.

29.09.2014

Vasaras nometne pieaugušajiem


Šī gada augustā dabas relaksācijas un svinību kompleksā "Līcīši" norisinājās vasaras nometne pieaugušajiem "Kā kļūt no avīžzēna par miljonāru, no pelnrušķītes par princesi!?”, kur Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikas speciālisti dalījās zināšanās un palīdzēja izprast līdz šim nesaprasto, lai stimulētu katra nometnes dalībnieka personības potenciāla attīstību līdz nobriedušai personībai!

 

Vasaras nometnes dalībnieku atsauksmes:

Vēl reizi - paldies! Joprojām dzīvoju uz tā pozitīvā viļņa, kas valdīja nometnē. Ir svētdienas rīts. Tas šoreiz pieder man, jo pārlapoju lekcijas un aizdomājos par to, ko kurš no lektoriem ir teicis un, kas no tā visa man der. Profesore teica: "Jūtas labi, ja visu laiku atrodas pilnveidošanās un attīstības procesā." Jāņem vērā. Aizdomājos par demokrātiju profesores interpretācijā. Paldies dr.Pētersonei par individuālajām konsultācijām, jo palīdzēja "saskatīt" lietas citādā gaismā. Fizioterapija lieliska, kaut gan šodien vēl mani uzrunā sāpošie muskuļi. Fonā skan Rahmaņinova "Piano Concerto No 2". Vai lekcijas varētu būt par tēmu "Psihoterapija un mūzika"? Jau pie durvīm klauvē jaunais mācību gads. Lai mums visiem veicas sevis pilnveidošanā!!

***

Atbraucot mājās, sapratu, ka vēlos dalīties ar Jums par pēdējo stundu notikumiem pēc nometnes, pēc pavadītajām trīs dienām ar Jums. Izbraucot no "Līcīšiem", jutos pacilāta un atpūtusies. Braucu mājās ar domu, ka būs ko pārdomāt, ka būs ko pārskatīt, bet jutos stabili par sevi. Nometnē redzēju, ka daudzi dzirdēto sāka analizēt uzreiz, pat brīžiem pazūdot sevī. Attiecībā pret sevi to neizjutu. Likās, ka tik personiski visu neesmu uztvērusi. Pa ceļam mājās, piestāju veikalā, lai papildinātu ledusskapi. Iegāju veikalā un vienā mirklī apjautu, ka manī ir sajūta, ka tur neesmu bijusi kādu gadu (kaut pagājušas tikai trīs dienas). Viss likās tik svešs un citādāks. Bija dalītas jūtas - visu apskatīt un tai pat laikā mukt no šī svešuma prom. Tas bija tik savādi, ka vienā mirklī pat sabijos. Pirms bērnu izņemšanas no bērnu dārza, jau biju izlēmusi, pirms tam iebraukt mājās un izkrāmēt mantas no mašīnas. Kad visu biju izkārtojusi, vēl bija brīvs mirklis, ko izmantoju, lai apskatītos kas jauns noticis sabiedrībā pa šim trīs dienām. Apskatot sociālos tīklus, netīšām uzdūros sekojošam video. Otrais šoka mirklis... Man šis video likās tik patiess un atklāts un atgādināja, ka viens mazs solis liek virzīties uz priekšu, ka pārvarot vienu šķērsli - es spēšu pārvarēt arī nākamo. Bet ar to jau šodien vēl viss nebeidzās. Sēdos mašīnā lai brauktu pēc bērniem un, nobraukusi vien pārsimts metrus, izplūdu asarās. Asaras sāka birt tādām straumēm, ka biju spiesta apstāties ceļa malā. Sākumā pat nevarēju saprast kādēļ, tikai raudāju... un vienā mirklī man tik ļoti sagribējās satikt savus bērnus un pirmām kārtām viņus samīļot - stipri, stipri. Joprojām asarām ritot, tiku līdz bērnudārzam. Iegājusi iekšā dēls uzreiz skrēja pretī, bet kad pietupos lai apskautu, viņš ātrumu sabremzēja (iespējams, ka man tikai likās). Pēc laika pienāca arī meita un uzreiz sāka uzdot jautājumus un stāstīt, ka jāiet pēc mantām... atbildot uz jautājumiem neatstāja sajūta, ka bērni bija pārsteigti par manu vēlmi viņus samīļot. Atzīstu, ka pirms tam, dienas ritmā, to bieži nedarīju. Braucot mājās sev nosolījos, ka šo sevī mainīšu un apliecināšu saviem bērniem, ka esmu viņiem blakus, ka viņi var uz mani paļauties. Liels Jums paldies. Pat nezinu ar kādiem vārdiem to izteikt, bet esmu no sirds pateicīga par šādu iespēju.

***

Dzīvot var divējādi - pieņemot, ka brīnumi nenotiek, jeb katru notikumu uztvert kā brīnumu! Psihosomatikas klīnikas vasaras nometne bija viens liels brīnums šovasar! Paldies!

***

Paldies Jums! Mēs ar Jums kopā pavadījām patiešām lieliskas dienas.

12.09.2014

Dalība Vācijas Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas akadēmijas izglītības programmā


RSU Psihosomatikas katedras un klīnikas vadītājas asoc. profesores dr. Guntas Ancānes dalība Berlīnes Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas akadēmijas rīkotajā Psihosomatiskās medicīnas Eiropas tīkla Pēcdiploma izglītības programmā (Curriculum Europa. Profesore lasīja lekcijas par tēmu "Ārsta-pacienta terapeitiskās attiecības hronisku sāpju sindroma gadījumā" (Die Arzt-Patient-Beziehung bei chron. Schmerzsyndromen I un II).

27.05.2014

Dārza svētki un klīnikas trīs gadu jubilejas svinības


Astoņpadsmitā maija pēcpusdienā klīnikas un katedras darbinieki kopīgi svinēja klīnikas trīs gadu jubileju un,izbaudot saules peldes, kā arī lielisku atmosfēru, viesojās Dārza svētkos pie profesores Guntas Ancānes Jūrmalā.

20.05.2014

RSU MF 6.kursa studentu pētniecisko darbu prezentācijas


12.maija RSU Psihosomatikas katedras un klīnikas sēdes laikā RSU Medicīnas fakultātes 6.kursa studenti prezentēja savus studentu pētnieciskos darbus.

1. MF 6.gada studente Vera Nowak aizstāvēja SPD "Psychometric Properties of Medical Outcome Study Sleep measure and PROMIS for Sleep-disturbance and Sleep-related Impairment. A Comparison analysis." (literatūras analīze), darba vadītāja Dr.med., asoc. profesore Gunta Ancāne;

2. MF 6.gada studente Veronika Marcinkene aizstāvēja SPD "Emocionālā distresa analīze krūts vēža pacientēm pirms izrakstīšanās no ķirurģijas nodaļas" (šķērsgriezuma pētījums), darba vadītāja Dr.med., asoc. profesore Gunta Ancāne;

3. MF 6.gada students Edgars Zaļups aizstāvēja SPD "Veselīga novecošanās un sociālā izolētība vecāka gadagājuma cilvēkiem" (retrospektīvs pētījums), darba vadītāja Dr.med., asoc. profesore Gunta Ancāne;

13.05.2014

RSU MF studentu darbu prezentācijas


28.aprīļa RSU Psihosomatikas katedras un klīnikas sēdes laikā RSU Medicīnas fakultātes studentes prezentēja savus studentu pētnieciskos darbus un stenda referātus.

1. MF 6.gada studente Olga Sidorova aizstāvēja SPD "Psihosociālo faktoru ietekme uz solāriju apmeklēšanu caur problemātiskas uzvedības, veselības pārliecināšanas modeļu un dzīves prasmju teorijas prizmu", darba vadītāji dr. Tarass Ivaščenko un dr. Raimonds Karls;

2. MF 6.gada studente Zane Šurna aizstāvēja SPD "Trauksmes līmenis stacionārā praktizējošiem ārstiem", darba vadītāja dr.med., asoc. profesore Gunta Ancāne;

3. MF 5.gada studente Lelde Smilte prezentēja savu stenda referātu "Bērnu emocionālās un fiziskās labsajūtas mijiedarbība", darba vadītājas dr.med., asoc. profesore Gunta Ancāne un doc. Daina Šmite;

4. MF 4.gada studente Zane Lucāne prezentēja savu stenda referātu "Psihometrisko īpašību novērtējums vispārējās trauksmes simptomus izvērtējošiem testiem bērnu populācijā: sistemātisks literatūras pārskats", darba vadītāja doc.Daina Šmite;

08.05.2014

Noticis pirmais „Sarunu vakars ar manu dakteri”


20.martā norisinājās pirmais „Sarunu vakars ar manu dakteri”, ko vadīja asoc.profesore Gunta Ancāne. Šādi sarunu vakari turpmāk plānoti vienu ceturtdienu mēnesī un tos vadīs dažādi RSU Psihosomatikas klīnikas ārsti. Nākamais sarunu vakars notiks 24.aprīlī kopā ar dr.Maiju Šetleri.

26.03.2014

RSU Psihosomatikas klīnika organizē kursus ārstiem


2014.gada janvārī un februārī notika 4 dienu kursi „Ārsta loma terapeitisku attiecību ar pacientu veidošanā”. Dotais izglītības kurss bija paredzēts veco zināšanu un prasmju atjaunošanai un jaunu zināšanu un prasmju iegūšanai kolēģiem, kuri vēlas gan efektīvāk ārstēt, gan paši neizsīkt un saglabāt savas darba spējas arī turpmākai dzīvei. Kursu vadītāja - asoc.prof.dr.Gunta Ancāne.

Dalībnieku atsauksmes:
*Laba organizācija, brīnišķīga personība, pozitīva atmosfēra.
*Lieliska lektore, labs pasniegšanas veids.
*Ļoti aktuālas tēmas, rodas viela pārdomām.
*Liels paldies profesorei Guntai Ancānei - izcils cilvēks! Kolosālas zināšanas! Dažu stundu laikā spēj sakārtot cilvēka pašcieņu, dod kolosālu pamatu sevis novērtēšanai un darba turpināšanai!

24.02.2014

RSU Psihosomatikas klīnikā notiek atkārtoti māsu kursi


2014.gada 31.janvārī un 1.februārī RSU Psihosomatikas klīnikā notika atkārtoti kursi „Māsas loma terapeitisku attiecību ar pacientu veidošanā.” Kursu programmu vadīja asoc. prof. dr. Gunta Ancāne un dr. Anda Jansone.

04.02.2014

RSU Psihosomatikas klīnika organizē diskusiju „Brīvība - indivīda, valsts, tautas apziņā.”


Atzīmējot RSU Psihosomatikas klīnikas ēkas 100 gadi, 28.novembrī notika diskusija "Brīvība - indivīda, valsts, tautas apziņā." Diskusijā piedalījās vairākas sabiedrībā pazīstamas personības - arhitekte Zaiga Gaile, aktrise Ausma Kantāne, izcilā ārsta Paula Stradiņa meita ārste Asja Eglīte, kā arī RSU asociētā profesore, ārste psihoterapeite Gunta Ancāne.

13.12.2013

RSU Psihosomatikas klīnika piedalās izstādē


Starptautiskā medicīnas izstāde “Medbaltica” ir viens no nozīmīgākajiem pasākumiem medicīnas nozarē Baltijas reģionā, kas vienkopus pulcē dažādu veselības nozaru speciālistus, profesionālās biedrības un medicīnas produkcijas ražotājus no Latvijas un ārvalstīm.

25.09.2013

Emocionālās veselības nedēļa „Veselīgas attiecības ģimenē - vesels bērns” no 9.-13.septembrim


Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatikas klīnika 2013. gada 9.-13. septembrī rīkoja jau tradicionālo Emocionālās veselības nedēļu, kas šajā rudenī tika veltīta tēmai: „Veselīgas attiecības ģimenē – vesels bērns”. Šīs nedēļas laikā interesentiem tika piedāvāta iespēja apmeklēt bezmaksas lekcijas, fizioterapijas nodarbību vecākiem kopā ar bērniem, kā arī saņemt Skype konsultācijas ar ārstiem psihoterapeitiem bez maksas. Emocionālās veselības nedēļas laikā norisinājās arī diskusija "Agresija un ņirgāšanās skolā, bieža slimošana - kas vainīgs?", diskusijā piedalījās Labklājības ministrijas Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas priekšniece Laila Rieksta-Riekstiņa un Veselības ministrijas parlamentārā sekretāre Liene Cipule (attēlā nr.14), kā arī Rīgas domes Labklājības departamenta, Veselības pārvaldes Apmācību un informācijas sektora vadītāja Inga Dreimane (attēlā nr.15) Diskusijas rezultātā tika izstrādātas rekomendācijas par tēmu "Kā mazināt agresiju un ņirgāšanos skolā, kā arī bērnu slimošau?". Ar izstrādātajām rekomendācijām var iepazīties šeit

17.09.2013

Klīnikas ēka jaunās mākslinieces zīmējumos


J. Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas audzēkne Lāsma Zeimule zīmē 100 gadus veco Klīnikas ēku - to uzrunājušas fasādē manāmās baroka iezīmes, izliektās formas, kā arī interjerā jūtamais klasicisms, īpaši kāpņu dekoru elementi.

05.09.2013

Vasaras nometne pieaugušajiem no 21.-23.augustam


No 21.-23.augustam norisinājās otrā vasaras nometne pieaugušajiem "Kā būt apmierinātam ar dzīvi?".

23.08.2013

Eiropas ārstu asociācijas psihosomatiskajā medicīnā un psihoterapijā (AEPM) tikšanās Nirnbergā


RSU Psihosomatikas klīnikas pārstāvju pieredzes apmaiņa Vācijas klīnikās

21.08.2013

Vasaras nometne pieaugušajiem no 7.-9.augustam


No 7.-9.augustam norisinājās pirmā vasaras nometne pieaugušajiem "Kā būt apmierinātam ar dzīvi?". Nometnē Psihosomatikas klīnikas ārsti dalījās ar zināšanām un izpratni par dzīves pamatvērtībām, pamatprincipiem, kas izaug no akadēmiskām zināšanām un ārsta klīniskās darba pieredzes.

12.08.2013

Zviedru kolēģu vizīte 11.-12.aprīlī


2013.g. 11. aprīlī RSU Psihosomatikas klīnikas kolēģi un Sabiedrības Veselības fonda pārstāvji dalījās savā pieredzē ar Zviedrijas Nodarbinātības dienesta darbiniekiem par darba specifiku ar mērķagrupu, kas vecāki par 50 gadiem. Zviedru kolēģi atzinīgi novērtēja ESF projektā „Psihosociāls atbalsts pirmspensijas un pensijas vecuma personām ar sociālās izolēšanās problēmām”, (Nr.1 DP/1.4.1.2.4./11/APIA/NVA/053) gūtās atziņas un inovatīvo pieeju. 12. aprīlī zviedru delegācija apmeklēja RSU Psihosomatikas klīnikas telpas un iepazinās ar projektā iesaistītajiem ārstiem psihoterapeitiem.

13.05.2013

Apaļā galda diskusija „Psihoemocionālā veselība darbā. Problēmas un risinājumi”


Pārrunājot psihoemocionālo problēmu ietekmi uz darbinieku veselību un darba kvalitāti, kā arī meklējot iespējamos situācijas risinājumus, 2013.gada 15. aprīlī, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Psihosomatikas klīnikas telpās aizvadīta apaļā galda diskusija „Psihoemocionālā veselība darbā. Problēmas un risinājumi”. Diskusijā piedalījās Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektore Līga Meņģelsone (attēlā nr.5), Latvijas Personāla vadīšanas asociācijas (LPVA) prezidente Eva Selga (attēlā nr.9), RSU Psihosomatikas katedras un klīnikas vadītāja asoc.prof. Gunta Ancāne (attēlā nr.6), Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktors Armands Ploriņš (attēlā nr.5), Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) direktores vietnieks Dzintars Mozgis (attēlā nr.7), BTA valdes priekšsēdētājs Jānis Lucaus (attēlā nr.6), RISEBA Personāla vadības programmas zinātniskā konsultante Agita Kalviņa (attēlā nr.9)un RSU Psihosomatikas klīnikas izpilddirektore Agita Lazdiņa (attēlā nr.4).

17.04.2013

Seminārs ārstiem


Kopumā 34 ārsti piedalījās Psihosomatikas klīnikas organizētajā starpdisciplinārajā seminārā „Diabēts un aptaukošanās bērniem psihosomatiskā skatījumā” 2013. gada 4.-5. aprīlī. Apmācību ietvaros tika organizētas lekcijas, diskusijas, Bālinta grupas un pacientu gadījumu analīze. Savās zināšanās un pieredzē dalījās bērnu endokrinoloģe dr. Iveta Dzīvīte – Krišāne, asoc. prof. Gunta Ancāne un ārste psihoterapeite dr. Baiba Gerharde.

16.04.2013

Starptautiskais izglītojošais seminārs „Psihosomatiskā veselība – iespējas un izaicinājumi


Latvijas ārstiem un RSU studentiem bija iespēja piedalīties starptautiskā izglītojošā seminārā „Psihosomatiskā veselība – iespējas un izaicinājumi”, ko organizēja RSU Psihosomatikas klīnika sadarbībā ar Eiropas ārstu asociāciju psihosomatiskajā medicīnā un psihoterapijā (AEPM).

26.03.2013

RSU Psihosomatikas klīnika piedalās izstādē "Skola-2013"


Izstādē „Skola-2013” no 28.februāra līdz 3.martam RSU Psihosomatikas klīnikas speciālisti palīdzēja jauniešiem veiksmīgā studiju un profesijas izvēlē. Rīgas Stradiņa universitātes stendā ar ekspress testa palīdzību jauniešiem bija iespēja noskaidrot dažas savas personības vēl neapzinātās īpašības, kā arī uzzināt, kā labāk saprast savus mērķus, apzināt savus talantus un veiksmīgi attīstīt personību. Ārsti – psihoterapeiti atbildēja uz jauniešu jautājumiem, kas šajā tik izšķirīgajā dzīves posmā ir īpaši daudz.

06.03.2013

Dr. Maija Šetlere – viena no „Gada balva medicīnā 2012” laureātēm


2013. gada februāra sākumā vienkopus pulcējās Latvijas medicīnas autoritātes, nominanti un entuziasti, lai „Gada balva medicīnā 2012” ietvaros noskaidrotu, kas aizvadītajā gadā noticis un kuri bijuši labākie. Vislielākais prieks par mūsu kolēģi dr. Maiju Šetleri, kura ieguva balvu nominācijā „Gada notikums 2012” par trīs sējumu izdevumu iekšķīgās slimībās „Klīniskā medicīna”.

14.02.2013

Psihosomatikas klīnikas Plānošanas sanāksme 2012. gada 8. decembrī


Ir notikusi pirmā Plānošanas sanāksme Psihosomatikas klīnikas darbiniekiem, kuras mērķis bija balstoties uz līdzšinējā klīnikas darba pārskatu un definētajiem stratēģiskajiem mērķiem, kopīgi izstrādāt un izprast 2013.gada mērķus un taktiskos rīcības plānus. Vidēja un ilgtermiņa plānu apspriešana.

12.12.2012

Kultūras pēcpusdiena: Kā palīdzēt attīstīties izcilībām?


Kultūras pēcpusdienas diskusijā ar savu pieredzi dalījās IVETA ŠIMKUS, filozofe, divu izcilu pianistu – Vestarda un Aurēlijas - mamma un domu pērles klausītājiem dāvāja VILNIS ZARIŅŠ, filozofijas zinātņu doktors, Latvijas Zinātņu akadēmijas korespondētājloceklis, arī talantīgu bērnu tēvs, izcils pedagogs un zinātnieks.

25.10.2012

Emocionālās veselības nedēļa


Emocionālās veselības nedēļas ietvaros no 8. līdz 13. oktobrim RSU Psihosomatikas klīnikas durvis tika vērtas daudz biežāk, jo pasākumus un aktivitātes kopumā apmeklēja gandrīz 200 cilvēki. Īpašas tematiskās dienas bija sociālajiem, medicīnas un izglītības darbiniekiem. Tajās ārsti psihoterapeiti palīdzēja rast ikdienas profesionālā darba problēmsituāciju risinājumus. Nedēļa tika noslēgta ar Ģimenes dienu, kurā bija lekcijas vecākiem un radošās aktivitātes bērniem.

17.10.2012

Psihosomatikas klīnikas komandas ceļojums ar laivām!


14.07.-15.07.2012. Psihosomatikas klīnikas draudzīgā komanda devās laivu izbraucienā. Maršruts no Mazsalacas līdz Staicelei.

24.07.2012

Psihosomatikas klīnikas ārstu dalība kongresā Orhūsā, Dānijā 27.06.-30.06.


Psihosomatikas klīnikas vadītāja asoc.prof. Gunta Ancāne, doc. Artūrs Utināns un dr. Tarass Ivaščenko piedalījās konferencē "Virzība uz jauno darba kārtību - starpdisciplināra pieeja Psihosomatikas medicīnā" Orhūsā, Dānijā 27.-30.jūlijā. Konferenca bija starptautiska līmeņa un tajā piedalījās pārstāvji arī no Vācijas, Dānijas, Japānas, Brazīlijas un Jaunzēlandes. Ārstiem izdevās veiksmīgi prezentēt Psihosomatikas klīniku un kopumā klīnikas pārstāvji ir secinājuši, ka Psihosomatikas klīnika Latvijā jau šobrīd darbojas atbilstoši pasaules līmeņa standartiem.

13.07.2012

Rezidentūras valsts pārbaudījums psihoterapijas specialitātē.


dr. Tarass Ivaščenko un dr. Oļegs Plesunovs, abi saņēma novērtējumu - 10 balles (izcili)! Apsveicam!

21.06.2012