Jaunā Bālinta grupa rehabilitācijas speciālistiem 2019/2020

Aicinām fizioterapeitus, ergoterapeitus un citus rehabilitācijas speciālistus uz jauno Bālinta grupu, sākot ar 2019.gada 13.septembri.

 

Kas ir Bālinta grupa?

Termins „Bālinta grupa” savu vārdu ieguvis no šo grupu izveidotāja, psihoanalītiķa Maikla Bālinta uzvārda. Medicīnas nozarē strādājošie ir īpaši pakļauti izdegšanai, jo darbā saskaras ar fiziskām un emocionālām sāpēm. Lai viņiem palīdzētu nenonākt līdz spēku izsīkuma stāvoklim vai izdegšanas sindromam, tiek rīkotas Bālinta grupas.

Galvenā atšķirība Bālinta grupām no pacientu gadījumu diskusijām ir to fokuss uz rehabilitācijas speciālista emocijām darbā ar pacientu. Grupas vadītājs ir atbildīgs, lai aizsargātu dalībniekus no pārlieku personiskiem jautājumiem. Grupas galvenais mērķis nav noskaidrot vai speciālists ir “pareizi” pielietojis vadlīnijas, bet gan kādas domas un jūtas ir radušās darbā ar pacientu un kā tās ir palīdzējušas vai traucējušas klīniskajā darbā. Kad dalībnieki klausās citos, daudzi jaunie dalībnieki ātri saskata būtisku līdzību pašu pieredzē.

Bālinta grupā konfidenciāli tiek analizēti tie rehabilitācijas speciālistu - pacientu attiecību gadījumi, kuri izsaukuši kolēģiem spēcīgas emocijas – gan patīkamas (kā prieku, gandarījumu), tā arī nepatīkamas (skumjas, aizkaitinājumu, dusmas, vainu, bailes, riebumu, u.c.). Grupā diskutē par attiecību niansēm un jūtām, kas tajās rodas.

 

Kāds būs ieguvums no Bālinta grupas?

Emocionāls atbalsts, jo Bālinta grupas līderis nodrošina drošus apstākļus, kur runāt par darba interpersonālajiem aspektiem un tos izanalizēt.

Bālinta grupas mazina rehabilitācijas speciālista izdegšanas sindroma risku.

Iedrošinājums saredzēt pacientu kā cilvēku ar savu dzīvi, attiecībām un izaicinājumiem - pacienti bieži paliek interesantāki pašam rehabilitācijas speciālistam, kas padara vieglāku to uzklausīšanu un ārstēšanu.

Bālinta grupa attīsta emocionālo inteliģenci un palīdz izprast, gan pacienta, gan paša speciālista jūtas.

 

Vada:  Dr. Dace Krūmiņa un Dr. Artūrs Miksons

Laiks: 08.00-09.30

Vieta: Kristapa iela 30, Rīga

Maksa: 25 EUR /20 EUR*  par nodarbību

* Latvijas Fizioterapeitu asociācijas un Latvijas Ergoterapeitu asociācijas biedriem

Nodarbību grafiks: 

2019. gads

13.sept.

11.okt.

8.nov.

13.dec.

 

2020 .gads

10.janv.

14.feb.

13.mar.

10.apr.

8.mai.

12.jūn.

Par dalību Bālinta grupā tiks piešķirts sertifikāts ar LĀB tālākizglītības punktiem.

 

Pieteikšanās līdz 9. septembriminfo@psihosomatika.lv vai 67625655.

 

 

 

 

 


Raksts pievienots 14. jūnijā, 2019