Šodien prof.G.Ancāne piedalīsies diskusijā par bērnu situāciju Latvijā

Pirmdien, 29. maijā, Rīgas pilī notiks diskusija “Šodienas bērni – Latvijas nākamā simtgade”, kuras mērķis ir rosināt domāt par valsts politiku bērnu un ģimeņu jomā un veicamajiem darbiem, lai rūpes par valstij būtiskā cilvēkkapitāla ataudzi un attīstību neatstātu tikai uz ģimeņu pleciem.  

 

Diskusiju atklās Valsts prezidents Raimonds Vējonis un labklājības ministrs Jānis Reirs.

 
Apzināties sabiedrības un politikas veidotāju attieksmes maiņas nepieciešamību aicina Valsts prezidents Raimonds Vējonis: “Nepilngadīgi bērni un jaunieši veido aptuveni piekto daļu no Latvijas sabiedrības. Diemžēl ik gadu mēs zaudējam ievērojamu skaitu bērnu ne tikai emigrācijas rezultātā, bet arī bērnu attīstībai nelabvēlīgu sociāli ekonomisko faktoru dēļ. Tāpēc diskusija, kā mūsu valstij nezaudēt, bet – gluži otrādi – apzināti rūpēties par valsts cilvēkkapitālu, ir izšķiroši svarīga, domājot par valsts nākotni. Šie nav abstrakti, bet ļoti konkrēti jautājumi.”
 
Par to liecina arī Latvijas Bērnu labklājības tīkla veiktais pētījums par bērnu labsajūtas rādītājiem un bērnu dzīvi visvairāk ietekmējošiem apstākļiem Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Pētījumu diskusijas ietvaros prezentēs Latvijas Bērnu labklājības tīkla vadītāja Daiga Eiduka.
 
Pārskatu par aktualitātēm bērnu un ģimenes politikas jomā un valsts uzdevumiem veicināt ģimeņu rašanos, noturīgumu, bērnu un ģimeņu labklājību un nodrošināt visaptverošu atbalstu bērniem un ģimenēm sniegs Labklājības ministrijas valsts sekretāra vietniece Dr.demogr. Līga Āboliņa. 
 
Ar Igaunijas pieredzi, uzlabojot bērnu labklājību, īstenoto valsts politiku bērnu un ģimeņu jomā, aktualitātēm un izaicinājumiem mūsu kaimiņvalstī iepazīstinās Igaunijas valdības konsultante, eksperte sociālās politikas un bērnu labklājības jomā Anniki Lai. Savukārt par investīciju bērnu attīstībā nozīmi, lai nodrošinātu vienlīdzīgas starta iespējas visiem bērniem, runās sociālās politikas eksperte Ilze Plavgo (UNICEF).
 
Piedalīties diskusijā aicināts plašs ekspertu loks. Par izaicinājumiem un nepieciešamām pārmaiņām bērnu un ģimeņu jomā runās tiesībsargs Juris Jansons, Vidzemes Augstskolas asociētā profesore Feliciana Rajevska, Rīgas Stradiņa universitātes profesore Gunta Ancāne, SEB Bankas valdes loceklis Kārlis Danēvičs, izglītības jomas eksperte Aija Tūna un SOS Bērnu ciematu Ģimeņu resursu un kompetences centra vadītāja Ilze Žagare. Diskusijā piedalīsies arī Valsts prezidenta kundze Iveta Vējone.
 
Diskusiju “Šodienas bērni – Latvijas nākamā simtgade” organizē Valsts prezidenta kanceleja sadarbībā ar Latvijas Bērnu labklājības tīklu. Diskusija 29. maijā notiks no pulksten 12 līdz 16.
 

Raksts pievienots 29. maijā, 2017