Aicinām uz Emocionālās veselības nedēļas pasākumiem

No 7.-10.oktobrim RSU Psihosomatikas klīnika aicina visus interesentus uz Emocionālās veselības nedēļas pasākumiem.

Emocionālā labsajūta ir cieši saistīta ar fizisko veselību. Dažādu slimību cēlonis bieži ir psihosomatisks. Dzīvošana ilūzijās, izolēšanās, atrunas un neprasme dusmoties īstajā mērā un veidā – tas viss rada hroniski emocionālu distresu ģimenē. Tie ir visbiežāk lietotie psihiskās aizsardzības mehānismi ģimenēs. RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikas ārsti skaidros šo mehānismu iemeslus un izraisītās sekas.

7. oktobrī no plkst. 17.00 līdz 20.00 Klīnikas telpās notiks 2 lekcijas: viena – par izdegšanas sindromu, otra – par biežākiem miega traucējumiem, sapņiem, to rašanās mehānismiem un nozīmi veselības saglabāšanā.

 

Savukārt, 10. oktobrī no plkst. 10.00 līdz 14.00 ir paredzēta īpaša programma ģimenēm ar bērniem. Kamēr vecākiem būs iespēja piedalīties lekcijās, diskusijās un smilšu spēles paraugdemonstrējumos, bērniem notiks vingrošana, nodarbība ar terapeitisko suni, kā arī būs radošās darbnīcas, ko organizē „Mammamuntetiem.lv” „Bērnu universitāte”.

 

Pasākumi notiks RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikā, Kapseļu ielā 23 (Āgenskalnā).

Ieeja bez maksas. Iepriekšēja pieteikšanās, zvanot pa tālruni 67625655 vai rakstot uz e-pastu: info@psihosomatika.lv. Lūgums norādīt kontaktinformāciju (tālruņa numuru, e-pasta adresi) un dalībnieku skaitu.

  

Emocionālās veselības dienas (10. oktobrī) programma no plkst. 10.00 līdz 14.00

  • Profesores, Dr. med. Guntas Ancānes uzruna.
  • Dr. Artūra Ancāna lekcija un diskusija „Biežākie psihiskās aizsardzības mehānismi ģimenē” (ilgums – 1,5 h).
  • Dr. Artūra Miksona lekcija ar paraugdemonstrējumiem „Smilšu spēles terapija bērniem un pieaugušajiem” (ilgums – 1,5 h).

 

Programma bērniem no plkst. 10.00 līdz 14.00:

  • Vingrošana mundrumam un dzīvespriekam Dr. Solveigas Rudmiezes vadībā (ilgums – 1 h). 

Vingrošanas nodarbībā būs iespēja iegūt priekšstatu par pareizu stāju, izkustināt locītavas, pastiept saites un muskuļus, kā arī aktivizēt elpošanas sistēmu.

  • Nodarbība ar Samojeda šķirnes suni kanisterapijas speciālistes vadībā (ilgums – 1 h). 

Rotaļīgā gaisotnē bērni varēs iejusties veterinārārsta, suņu dresētāja lomā vai vienkārši mācīties rūpēties par suni.

  • Radošās darbnīcas sadarbībā ar „Mammamuntetiem.lv” „Bērnu universitāti” (ilgums – 1–2 h). 

No krāšņajām kļavu lapām veidotas rozes, rudenīgas rotaslietas kā puišiem, tā meitenēm, hennas zīmējumi – šīs un citas fantāziju rosinošas aktivitātes bērni varēs piedzīvot radošajās darbnīcās.

 

Sakarā ar lielo interesentu skaitu uz dažiem pasākumiem brīvu vietu vairs nav. Ģimenes vēl var pieteikties uz 10.oktobra nodarbībām  plkst. 10:00.

 

Laipni aicināti!

 


Raksts pievienots 2. oktobrī, 2015