RSU Psihosomatikas klīnika atklāj jaunas telpas un atver grāmatu vecākiem

RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnika un katedra šobrīd ir pozitīvu pārmaiņu procesā, pārceļoties no savām iepriekšējām telpām Kapseļu ielā 23, Rīgā uz jaunām, daudz plašākām un pieejamākām telpām Kristapa ielā 30, Rīgā.

Tās nav tikai jaunas telpas, bet gan daudz plašāka iespēja sasniegumiem pētniecībā, studentu apmācībā un darbā ar pacientiem. Salīdzinot šī gada pirmā pusgada datus ar pagājušā gada šādu pašu periodu, redzams, ka klīnikā individuālo terapiju vizīšu skaits pieaudzis par 57% . Tas liecina, ka Latvijas iedzīvotāji vairāk apzinās savas emocionālās veselības vērtību un ir kļuvuši gudri meklēt ārsta psihoterapeita palīdzību, lai sakārtotu savu fizisko veselību un vienlaicīgi, atbrīvojoties no emocionāliem kompleksiem, realizētu līdz šim neizmantoto savas dzīves potenciālu. Stereotipizācija – ka došanās pie psihoterapeita ir asociējama ar slimību, nespēju funkcionēt – mazinās.

 

Grāmatā vecākiem profesore Gunta Ancāne raksta par pašcieņu kā laimīgas dzīves pamatu un balstu, kā veidot bērna pašcieņu un atbildību par saviem lēmumiem, par to, vai pastāv bērna „niķi”, kā tos tulkot un ko ar tiem iesākt, un vēl citām būtiskām tēmām, kā izaudzināt laimīgu bērnu.

Klīnikas jauno telpu un profesores grāmatas atklāšanā piedalīsies arī RSU rektors profesors Jānis Gardovskis, veselības ministre Anda Čakša un AS “Latvijas valsts meži” prezidents Roberts Strīpnieks.

Gramata vecakiem

Attēls: 

RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikas un katedras vadītājas profesores Guntas Ancānes grāmatas „Vecākiem. Par sevi un bērniem: Atziņas un ieteikumi, lai bērns augtu vesels un laimīgs” vāka makets.

 

 

Papildu informācija:

Vita  Ķestere

RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikas biroja vadītāja

Kristapa iela 30, Rīga, LV-1046, Latvija

Tālr. +371 67625676, e-pasts vita.kestere@psihosomatika.lv

www.psihosomatika.lv 


Raksts pievienots 1. novembrī, 2017