Mākslīgais intelekts klauvē pie durvīm?

Pēdējos gados strauji attīstās neirozinātnes, kuras tiek aizvien dziļāk cilvēka domāšanas un patības dziļumos, izprotot cilvēka intelekta mehānismu. Vai šādu mehānismu varēs izveidot arī mākslīgi?

Aicinām uz interesentu diskusiju: Kas ir mākslīgais intelekts? Vai mākslīgais intelekts varēs nākotnē līdzināties cilvēkam? Cik precīzs ir Tūringa tests mūsdienās? Vai mākslīgajam intelektam var piemist emocijas, apziņa, pašapzināšanās, morāle, radošā domāšana, spriestspēja, savs ‘Es’? Vai ir reāli mākslīgo intelektu apvienot ar cilvēcisko? Vai cilvēka apziņu varēs pārkopēt uz datora matrices? Kādas varētu būt sekas un ētikas dilemmas attīstoties mākslīgajam intelektam?

 

Kultūras pēcpusdienas diskusijā aicināti piedalīties pārstāvji no LU Mākslīgā intelekta laboratorijas, neirozinātņu sekcijas pārstāvji, ārsti, filosofi, kā arī visi citi interesenti.

 

28. novembrī notiks kārtējā RSU Psihosomatikas klīnikas Kultūras pēcpusdiena. Arī turpmāk, no 2013. gada 30. janvāra, gaidīsim jūs jau tradicionālajās mēneša pēdējās trešdienās plkst. 18.00 Kapseļu ielā 23!

 

Kultūras pēcpusdiena ir interesanta dažādu profesionāļu, ekspertu diskusija, lai veicinātu kritiski analītisko domāšanu sabiedrībā un diskutētu par vērtībām –  par pašvērtību, cieņu, pašcieņu un daudzām citām Latvijas sabiedrībai un katram indivīdam tik aktuālām tēmām.

 

Mīļie kolēģi, draugi – laipni aicinām diskutēt, dalīties pārdomās, uzdot jautājumus, līdzdarboties!

 

dr.Artūrs Utināns 

asoc. prof. dr. Gunta Ancāne

dr. Agita Lazdiņa

 

 

www.psihosomatika.lv


Raksts pievienots 28. novembrī, 2012