NVD ir apstiprinājis RSU Psihosomatikas klīnikas iesniegto priekšlikumu

Nacionālais veselības dienests ir apstiprinājis RSU Psihosomatiskās Medicīnas un Psihoterapijas klīnikas iesniegto priekšlikumu par medicīnisko tehnoloģiju „Kognitīvi biheiviorālā psihoterapija pedofīlijas un seksuālo noziegumu riska novēršanai un ārstēšanai”.

Medicīniskā tehnoloģija ir reģistrēta kopā ar Izvērsto medicīniskās tehnoloģijas metodes aprakstu, Ārstniecībā izmantojamo medicīnisko tehnoloģiju datu bāzes medicīnisko pakalpojumu grupas 13. „Psihiatrijas un psihoterapijas medicīniskie pakalpojumi” sarakstā „Latvijā apstiprinātās psihoterapijas tehnoloģijas”.

 

Medicīniskā tehnoloģija „Kognitīvi biheiviorālā psihoterapija pedofīlijas un seksuālo noziegumu riska novēršanai un ārstēšanai” ir uz pierādījumiem balstīta psihoterapijas metode, ar kuru tiek ārstēti potenciālie un esošie seksuālie pārkāpēji, lai novērstu noziegumu vai samazinātu recidīvu skaitu.

Kognitīvi biheiviorālā terapija palīdz cilvēkam atrisināt specifiskas problēmas, izmantojot biheiviorisma, sociālās mācības un kognitīvi orientētas  teorijas, uzvedības terapiju, uz uzdevumu vērstu ārstēšanu un metodes. Terapija ir vēsta uz to, lai ar sistemātiskām pārrunām un rūpīgi strukturētu biheiviorālu uzdevumu palīdzību pacientam dotu iespēju novērtēt  un modificēt paša kļūdainās domas un disfunkcionālo uzvedību. Šīs medicīniskās tehnoloģijas mērķis ir novērst potenciālo seksuālo varmācību pret bērniem un arī pieaugušajiem, kā arī mazināt recidīvu biežumu personām, kas seksuālos pārkāpumus jau izdarījušas.


Raksts pievienots 18. augustā, 2015