Vēl ir iespējams pieteikties RSU studējošo psihoemocionālā atbalsta projektā

Vairums absolventu atzīst, ka studiju laiks ir bijis viens no vislabākajiem dzīves posmiem, tomēr pašiem studentiem tā nereti nemaz nešķiet. Studijas mēdz būt sarežģītas - ne tikai apgūstamo zināšanu un prasmju ziņā, bet arī jaunās vides, draugu, paziņu, atbildības, pienākumu un attiecību dēļ. 

 

Kāpēc?

 

Iespējams, ikdienas mācību slodze ir nepamatoti liela, varbūt nekādi neizdodas atpūsties, jo atbildības slogs neatkāpjas ne uz brīdi. Varbūt ir grūti tikt galā ar izjūtām, ko radījis neveiksmīgs eksāmens vai pirmā pieredze, slimnīcā tiekoties ar īstiem pacientiem. Iespējams, Tevi vajā nemiers, bailes, vainas izjūta, grūtības koncentrēties un atcerēties pat visvienkāršāko. Varbūt traucē attiecību problēmas, depresija, vientulības un bezjēdzības izjūta.

 

Bet varbūt viss ir kārtībā, un ir tikai vēlēšanās vēl labāk sevi izprast un vēl labāk tikt galā ar studenta dzīves līkločiem.

 

Stresa emocionālās izpausmes var būt nemiers, bailes, vainas izjūta, grūtības koncentrēties un atcerēties visvienkāršāko, bet ķermeniskās (fiziskās) izpausmes - nogurums, apetītes trūkums, sirdsklauves, trīce, drebuļi, galvassāpes, sāpes vēderā, bezmiegs, slikta dūša, bieža saaukstēšanās.

 

Ikvienam ir svarīgi apzināties sevī esošās jūtas, lai pasargātu savu veselību. Cilvēks ir viens veselums, un tikai emocionāli stabils un līdzsvarots students slimo retāk un sasniedz vairāk.

 

Vizīte pie psihosomatiskās medicīnas speciālista

 

RSU Psihosomatikas klīnikas ārsti-rezidenti palīdzēs tikt galā gan ar emocionālajām grūtībām, gan ar ķermeniskajām jeb somatiskajām problēmām, kuru cēlonis nereti ir tieši emocionāls.

 

Pirmā tikšanās reize ar speciālistu būs 45 minūtes gara, viss tajā runātais būs konfidenciāls. Iespējams, jau pirmās tikšanās laikā izdosies noskaidrot, kāds ir problēmas cēlonis. Pirmā vizīte vienmēr ir individuāla. Speciālists nosaka, kāda veida palīdzība būs nepieciešama turpmāk: konsultācijas, palīdzība krīzes situācijā, individuālā psihoterapija vai grupu psihoterapija.

 

Kā pieteikties uz vizīti?

 

Psihoemocionālo atbalstu var saņem RSU Psihosomatikas klīnikā, kas atrodas Rīgā, Kristapa ielā 30.

  • Konsultācijas var pieteikt, zvanot 67 625 655. Klīnikas administratores atbildēs uz jautājumiem, un jūs vienosieties par ērtāko vizītes laiku
  • Jautājumus var sūtīt arī uz e-pastu: info@psihosomatika.lv
  • Pirms vizītes, lūdzu, brīdini, ka esi students no RSU. Tas ir svarīgi, lai administratore zinātu, ka Tev šo pakalpojumu daļēji apmaksā Rīgas Stradiņa universitāte
  • Lai saņemtu pakalpojumu, jāuzrāda derīga studenta apliecība!
  • Atlaide pieejama visiem RSU studējošajiem, tai skaitā rezidentiem un doktorantiem
  • Palīdzību var lūgt arī RSU Studentu servisa darbiniekiem

 

 


Raksts pievienots 12. janvārī, 2017