Kad meklēt ārsta–psihoterapeita palīdzību?

„Iekšējs diskomforts, trauksme, veselības problēmas? Konflikti attiecībās vai atkarīgas attiecības? Grūtības pieņemt sevi, veģetatīvā distonija? Depresija? Hroniskas sāpes? Sarežģītas situācijas bērna dzīvē, emocionālas un uzvedības problēmas, adaptācijas grūtības bērnudārzā, skolā vai vienaudžu vidē? Vardarbība, zaudējums, nāve, šķiršanās, sēras, pārdzīvojumi vai neiroze? Iekšējs konflikts? Panikas lēkmes? Vientulības, bezjēdzības, nomāktības izjūta? Vēlme izprast sevi un atrast dzīvē līdzsvaru, uzlabot attiecības ar cilvēkiem un apkārtējo pasauli?

 

Ikvienam no mums ir svarīgi apzināties sevī esošās jūtas, lai pasargātu savu veselību. Tautā saka, ka slimība sākas no „nerviem", kas patiesībā ir stāsts par to, ka slimības rodas no psihiskām problēmām. Psihiskā veselība ir aizsargfaktors cilvēka fiziskajai veselībai. Emocionāli stabils un līdzsvarots cilvēks, kuram ir laba savas identitātes izjūta, ar fiziskām slimībām slimo retāk. Ne tikai fiziskas slimības, bet arī emocionālus un uzvedības traucējumus var izraisīt jūtas, sevišķi - neapzinātās jūtas. Tieši emocionālas problēmas bieži ir iemesls riska uzvedībai (smēķēšanai, pārlieku lielam alkohola patēriņam, ēšanas traucējumiem, azartspēlēm u.c.) un attiecību sarežģījumiem gan darbā, gan mājās. Šīs problēmas atrisinot, uzlabojas veselība un pašsajūta.

 

Psihoterapijas mērķis ir psihiski vesels cilvēks. Praktiski tas nozīmē atrast to emocionālo iemeslu, kas apturējis cilvēka izaugsmi un attīstību, radījis simptomu, ar to radot cēloni vai šķērsli, kas neļauj sasniegt dzīves mērķus. Terapijas uzdevums ir palīdzēt šo šķērsli pārvarēt!

Vissvarīgākais psihoterapeita darba instruments ir ārstējošas jeb terapeitiskas attiecības, kas no malas izskatās kā saruna. Ar tās palīdzību nonāk līdz diagnozei un turpina veiksmīgu ārstēšanu.

Klīnikā ikviens atradīs savu ārstu-psihoterapeitu, kurš tiešām palīdzēs depresijas, veģetatīvās distonijas, stresa, izdegšanas, garastāvokļa un somatisku (ķermenisku) traucējumu gadījumā, palīdzēs atpazīt psihosomatiskas problēmas.

 

Psihosomatiskā ārstēšanas pieeja ir efektīva daudzu slimību un sindromu ārstēšanā, t.sk. kuņģa-zarnu trakta, sirds-asinsvadu slimību, muguras un galvas sāpju, migrēnas, ādas slimību, bronhiālās astmas un alerģiju, cukura diabēta un citos gadījumos."