Sveicināti Psihosomatikas klīnikas mājas lapā!

Ārstu psihoterapeitu saraksts

Zvani un pieraksties

Klīnikas darba laiks darba dienās no plkst. 8.00-21.00

Sestdienās no plkst. 10.00-15.00  (pēc iepriekšēja pieraksta)

 

Klīnikā strādā vadošie ārsti psihoterapeiti, tai skaitā Rīgas Stradiņa universitātes pasniedzēji, docenti un profesori. Ar speciālistu palīdzību izprotot problēmu vai slimību psihoemocionālās cēloņsakarības, spēsiet labāk atrisināt problēmsituācijas, uzlabosies veselība, attiecības ar sev tuvajiem un kopumā dzīves kvalitāte.

Jaunumi

Joprojām meklējam mūsu komandai Biroja administratori/-u

10. februārī, 2017

 Klīnika aicina savā kolektīvā

Biroja administratoru/-i (uz pusslodzi, ar iespēju pāriet uz slodzi no aprīļa)

darbam RSU Psihosomatiskās Medicīnas un Psihoterapijas klīnikā
Kapseļu ielā 23, Rīgā, (Pārdaugavā)

Lasīt vairāk

8 dienu kursi ārstiem “Dažādi personības tipi, struktūras un traucējumi” - ATCELTI

16. janvārī, 2017

Informējam, ka kursi ir ATCELTI. 

 

Februāra un marta piektdienās un sestdienās RSU Psihosomatikas Klīnika aicina visu specialitāšu ārstus uz 8 dienu kursiem "Dažādi personības tipi, struktūras un traucējumi".

Kursi palīdzēs ārstam labāk izprast sevi un pacientu, kā arī veiksmīgāk strādāt un pasargāt sevi no izdegšanas.

Lasīt vairāk

Vēl ir iespējams pieteikties RSU studējošo psihoemocionālā atbalsta projektā

12. janvārī, 2017

Vairums absolventu atzīst, ka studiju laiks ir bijis viens no vislabākajiem dzīves posmiem, tomēr pašiem studentiem tā nereti nemaz nešķiet. Studijas mēdz būt sarežģītas - ne tikai apgūstamo zināšanu un prasmju ziņā, bet arī jaunās vides, draugu, paziņu, atbildības, pienākumu un attiecību dēļ.

 

RSU Psihosomatikas klīnikas ārsti-rezidenti palīdzēs tikt galā gan ar emocionālajām grūtībām, gan ar ķermeniskajām jeb somatiskajām problēmām, kuru cēlonis nereti ir tieši emocionāls.

Lasīt vairāk

Uzsāc jauno gadu ar jaunu apņemšanos!

9. janvārī, 2017

Esiet laipni aicināti pirmdienu vakaros pievienoties ārstnieciskās vingrošanas ar cigun elementiem nodarbībām fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārstes dr. Solveigas Rudmiezes vadībā.

Lasīt vairāk

Jauna psihoterapijas grupa pacientiem ar hroniskām sāpēm

5. janvārī, 2017

Pēdējo gadu pētījumi liecina, ka muguras sāpes turpina saglabāt vadošo vietu pacientu sūdzību sarakstā. 19% jeb gandrīz katrs piektais pieaugušais Latvijā cieš no hroniskām sāpēm, no tām apmēram 1/3 ir tieši muguras sāpes. 90% muguras sāpju ir nespecifiskas, tas nozīmē, ka sāpes izraisa daudzi un dažādi faktori. Kā nozīmīgākie sāpju cēloņi minami  - muskuļu disbalanss, ilgstošs muskulatūras sasprindzinājums, dažādi psihosociāli faktori, piemēram, ilgstošs stress, kas veicina sasprindzinājuma pieaugumu, u.c.. Par hroniskām sāpēm runā, ja to ilgums ir virs 3 mēnešiem. 

Lasīt vairāk

Klīnikas darba laiks svētkos

15. decembrī, 2016

23. decembrī Klīnika atvērta līdz plkst. 14.00

24. - 26.decembris - SLĒGTS

 

No 27. līdz 30. decembrim Klīnika būs atvērta no plkst. 9.00 – 21.00 tikai uz pacientu pieņemšanas laiku. Pārējā laikā būs iespējams sazināties, zvanot pa tālruni 67625655 vai sūtot e-pastu uz info@psihosomatika.lv

Lasīt vairāk

Ar sveicieniem no Indijas!

11. decembrī, 2016

Ar siltiem sveicieniem no Latvijas Republikas vēstniecības Indijā, kur darba darīšanās devusies RSU Psihosomatikas klīnikas un katedras vadītāja profesore Dr.med.Gunta Ancāne.

Lasīt vairāk

Bālinta grupas nodarbības medicīnas jomā strādājošajiem

2. decembrī, 2016

Katras profesijas pārstāvim var pienākt brīdis, kad darbs pārņem un šķiet, ka tas vada dzīvi un ikdienu. Tādā brīdī vairs negribas neko un vismazāk jau turpināt ierasto darbu. Šīm sajūtām pamatā ir ilgstošs sasprindzinājums un stress, kas rada izdegšanu. Izdegšanas sindroms var izpausties arī ķermeņa fiziskajā stāvoklī - simptomi ir nogurums un nespēks. Tiem var pievienoties galvassāpes, reiboņi, durošas sāpes krūškurvī vai pakrūtē, kā arī apetītes un miega izmaiņas.

Lasīt vairāk

Eksperts dr.Artūrs Ancāns raidījumā “Aizliegtais paņēmiens”

21. novembrī, 2016

RSU Psihosomatikas klīnikas ārsts Artūrs Ancāns kā eksperts piedalās LTV1 raidījumā "Aizliegtais paņēmiens". 

Lasīt vairāk

Kabinetā pie psihoterapeita

17. novembrī, 2016

Kabinetā pie psihoterapeita

 

*No pirmā rokasspiediena līdz psihoterapijas mērķiem*

 

 

“Psihoanalīze nav viena no tām brīnumainajām metodēm, kuras, līdzīgi hipnozei, ar vienu rokas vēzienu var likt simptomiem izzust. Un tā netic šādām metodēm, jo putekļi, kas šādā veidā notraukti, kaut kur atkal nosēžas.”

(Šandors Ferenci)

Arī psihoterapija nepieder šādām metodēm.

Lasīt vairāk

Skatīt rakstu arhīvu >