Sveicināti Psihosomatikas klīnikas mājas lapā!

Ārstu psihoterapeitu saraksts

Zvani un pieraksties

Klīnikas darba laiks darba dienās plkst. 8.00-20.00

Klīnikā strādā vadošie ārsti psihoterapeiti, tai skaitā Rīgas Stradiņa universitātes pasniedzēji, docenti un profesori. Ar speciālistu palīdzību izprotot problēmu vai slimību psihoemocionālās cēloņsakarības, spēsiet labāk atrisināt problēmsituācijas, uzlabosies veselība, attiecības ar sev tuvajiem un kopumā dzīves kvalitāte.

Jaunumi

Vēl tikai šonedēļ var pieteikties Pavasara darbnīcai psihosomatikā

23. februārī, 2015

Šopavasar ielūdzam Jūs uz starptautisku pasākumu – Pavasara darbnīcu psihosomatikā – „Psychosomatic aspects in cardiology, gynecology, oncology, neurology and family practice”, kas norisināsies šī gada 5.-6. martā.

Lasīt vairāk

Pasniegtas Gada balvas medicīnā 2014

22. februārī, 2015

6. februārī Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) sadarbībā ar Veselības ministriju (VM) pasniedza „Gada balvu medicīnā 2014”.  Šogad balvu par mūža ieguldījumu medicīnā saņēma profesors Viktors Kalnbērzs un  docents Agnis Štifts.

Lasīt vairāk

Izmaiņas kursu SPRING SCHOOL RIGA 2015 norisē

30. janvārī, 2015

Ārstu un pacientu attiecībām psihiskās un psihosomatiskās veselības aprūpē veltītie kursi SPRING SCHOOL RIGA 2015, kas bija paredzēti no 3.līdz 7.martam, tehnisku iemeslu dēļ pārcelti uz 2016. gada 6-9.aprīli.

Visus interesentus, kas bija plānojuši piedalīties šajos kursos, mēs informēsim personīgi.

 

Lasīt vairāk

Atklāts smilšu spēles terapijas kabinets bērniem

28. janvārī, 2015

Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatikas klīnikā ir atklāts smilšu spēles terapijas kabinets bērniem. 

Kabineta atklāšana notika Vinija Pūka dzimšanas dienas priekšvakarā, tā simboliski iezīmējot katra izveseļotā bērna jaunās dzīves sākumu. Smilšu spēlas terapijas kabinetu Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnika ir izveidojusi ar sponsoru atbalstu bērnu psihoemocionālās veselības atgūšanai.

Lasīt vairāk

Psihoemocionālais atbalsts RSU studentiem

27. janvārī, 2015

Vairums absolventu atzīst, ka studiju laiks ir bijis viens no vislabākajiem dzīves posmiem, tomēr pašiem studentiem tā nereti nemaz nešķiet. Studijas mēdz būt sarežģītas - ne tikai apgūstamo zināšanu un prasmju ziņā, bet arī jaunās vides, draugu, paziņu, atbildības, pienākumu un attiecību dēļ.

 

RSU Psihosomatikas klīnikas ārsti-rezidenti palīdzēs tikt galā gan ar emocionālajām grūtībām, gan ar ķermeniskajām jeb somatiskajām problēmām, kuru cēlonis nereti ir tieši emocionāls.

Lasīt vairāk

Līdz 23.janvārim vēl var pieteikties kursiem „Eksistenciāli jautājumi klīniskajā praksē un sadzīvē: dzīvība, nāve, sāncensība un izdzīvošanas jautājumi”

20. janvārī, 2015

Medicīnā strādājot, ik pa brīdim rodas nepieciešamība uz ikdienā sastopamajiem jautājumiem un problēmām paskatīties plašāk un dziļāk. Tas uzlabo kontaktu ar pacientu, tas ļauj strādāt bez liekas papildus enerģijas atdeves un līdz ar to pasargā no izdegšanas sindroma un turklāt bagātina katra cilvēka personību.

Lasīt vairāk

Kā jūtas pacients 21. gadsimta medicīnā

5. janvārī, 2015

Pacients un ārsts ir saistīti, savā būtībā nesaraujams viens veselums, tādēļ pacients jūtas tā, kā jūtas ārsts.

Kā jūtas ārsts. Kā jūtamies mēs.

Pēdējiem 20 gadiem raksturīgas nemitīgas vērtību maiņas un pārmaiņas ne tikai politiskajā sistēmā, bet arī medicīnas aprūpē un pašu slimību struktūrā. Vērtību maiņa diktē pārmaiņas dzīvesveidā, dzīves ritmā, paradumos, noteikumos, prasībās u.tml. Dzīve pārvērtību un pārmaiņu – lai arī bieži emocionāli patīkamu – laikā tomēr rada papildu slodzi organisma adaptācijas sistēmu funkcionēšanai. Pieaug hroniska emocionāla stresa biežums un ar to saistītie veselības traucējumi, pieaug psihosomatisko traucējumu un slimību daudzums. Kā mēs visi zinām, pašlaik raksturīga tendence pieaugt hronisko slimību skaitam un to prevalēšanai pār akūtiem stāvokļiem.

Lasīt vairāk

23. decembrī, 2014

Lai Ziemassvētki atnes ticību tam, ko visvairāk vēlamies,

bet Jaunajā gadā lai ir spēks un drosme šo vēlmi piepildīt! 

Lasīt vairāk

Starp arhaisku vardarbību, brīvību un drosmi

16. decembrī, 2014

Pēdējā laikā Latvijas medijos notiek spēle jeb flirts ar vardarbību un tās popularizēšanu. Mediji, aicinot uz intervijām Viesturu Rudzīti, izvēlējušies popularizēt tos, kuri vardarbību atzīst par pieņemamu.

Profesores dr.Guntas Ancānes komentārs

Lasīt vairāk

„Sliktais raksturs” izglītībā

11. decembrī, 2014

Skolotāju emocionālā veselība labāk palīdz konfliktu risināšanā un agresīvu bērnu izprašanā. Kā skolotājam, vadītājam, jaunietim un ģimenes locekļiem pārvarēt sliktā rakstura mestos izaicinājumus izglītības vidē, skolas gaitās, kolēģos, audzēkņos un sevī? Vai ārsts var palīdzēt un kā izprast skolēnu agresīvās reakcijas, vairāk intervijā Skolas Vārdam stāsta Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatikas klīnikas ārsts – rezidents psihosomatiskajā medicīnā un psihoterapijā Artūrs Miksons.

Lasīt vairāk

Skatīt rakstu arhīvu >