Sveicināti Psihosomatikas klīnikas mājas lapā!

Ārstu psihoterapeitu saraksts

Zvani un pieraksties

Klīnikas darba laiks darba dienās plkst. 8.00-20.00

Klīnikā strādā vadošie ārsti psihoterapeiti, tai skaitā Rīgas Stradiņa universitātes pasniedzēji, docenti un profesori. Ar speciālistu palīdzību izprotot problēmu vai slimību psihoemocionālās cēloņsakarības, spēsiet labāk atrisināt problēmsituācijas, uzlabosies veselība, attiecības ar sev tuvajiem un kopumā dzīves kvalitāte.

Jaunumi

Izvēlies pats!

14. jūlijā, 2014

Man bija brīnišķīga iespēja pabūt ļoti tālā un īpašā, prieka un pārsteigumu bagātā zemē, kur nekad nav ziemas, kur gandrīz vienmēr spīd saule un, kā šīs zemes iedzīvotāji paši apgalvo, cilvēki smaida vienmēr. Rakstu par to, jo neiziet no prāta tur redzēta epizode, kurā kādam cilvēkbērnam nemaz negribējās smaidīt.

Lasīt vairāk

Veiksmes formula

14. jūlijā, 2014

Katrs cilvēks savā dzīvē tiecas pēc harmonijas – savstarpējās attiecībās, karjerā, savā mājā un apkārtējā vidē. Veselīgs dzīvesveids, uzticības pilnas vecāku un bērnu savstarpējās attiecības, sakārtotas attiecības starp vairākām paaudzēm, ģimenes tradīciju kopšana un nodošana nākamajām paaudzēm, psihoemocionālās un fiziskās veselības veicināšana – tās ir kvalitātes, kas ietvertas šajā formulā.

Lasīt vairāk

Sirsnīgi apsveicam!

27. jūnijā, 2014

26. jūnija Profesoru padomes sēdē asoc. profesore Gunta Ancāne tika ievēlēta par profesori psihosomatikas un psihoterapijas specialitātē.

Sirsnīgi apsveicam!

RSU Psihosomatikas katedras un klīnikas kolektīvs

Lasīt vairāk

Veiksmes recepte pieaugušajiem – kā kļūt no avīžzēna par miljonāru, no pelnrušķītes par princesi!?

18. jūnijā, 2014

Nogurums... Trūkst spēka... Atkal pie datora... No rīta negribas celties... Mazinās darba spējas… Neko negribas darīt... Jūtos nesaprasts... Lieciet mani mierā... Viss apnicis... Liekas, ka nekam nav jēgas... Traucē galvassāpes, svīšana, sirdsklauves, nogurušas acis, sāp rokas... Arī Tev tā ir bijis? Tad Tev noteikti noderēs praktiski padomi traucējošo izjūtu izprašanā un novēršanā, lai dzīvē sasniegtu vairāk un no sapņotāja kļūtu par īstu veiksminieku.

Lasīt vairāk

Uzsākta jauna Eiropas Psihosomatikas un psihoterapijas asociācijas tālākizglītības programma

6. jūnijā, 2014

Eiropas Psihosomatikas un psihoterapijas asociācija ar 2014. gadu uzsāk jaunu tālākizglītības programmu Psihosomatiskajā medicīnā un psihoterapijā - Curriculum Europa.

Lasīt vairāk

Vēl tikai divas dienas līdz maija „Ceturtdienu sarunu vakaram ar manu dakteri”

27. maijā, 2014

RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnika veiksmīgi ir uzsākusi jauno ciklu „Ceturtdienu sarunu vakari ar manu dakteri”. Lai turpinātu šo ciklu un dotu lielisku iespēju ikvienam interesentam tikties ar klīnikas speciālistiem, aicinām uz maija Sarunu vakaru.

Lasīt vairāk

Seminārs studentiem „Savējo saruna pirms sesijas”

16. maijā, 2014

Šī gada 9.maijā Rīgas Stradiņa universitātes telpās veiksmīgi noritēja RSU Psihosomatikas klīnikas ārstu-rezidentu dr.Artūra Ancāna un dr.Artūra Miksona vadītais seminārs "Savējo saruna pirms sesijas".

Lasīt vairāk

Dalība Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas akadēmijas Eiropas tīkla Pēcdiploma izglītības programmā Berlīnē

13. maijā, 2014

No 13. līdz 17. maijam RSU Psihosomatikas katedras un klīnikas vadītāja asoc. profesore dr. Gunta Ancāne piedalās Berlīnes Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas akadēmijas rīkotajā Psihosomatiskās medicīnas Eiropas tīkla Pēcdiploma izglītības programmā (Curriculum Europa). 

Lasīt vairāk

RSU Psihosomatiskās Medicīnas un Psihoterapijas katedra un klīnika piedalās starptautiskā pētījumā

9. maijā, 2014

Latvijas Ārstu biedrība sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas katedru un klīniku piedalās nozīmīgā starptautiskā pētījumā "Health literacy of Functional Decline and Frailty related to Ageing".

Lasīt vairāk

17. aprīlī, 2014

RSU Psihosomatikas klīnika visiem vēl saules un prieka pilnas Lieldienas! 

Lasīt vairāk

Aicinām pieteikties aprīļa „Ceturtdienu sarunu vakaram ar manu dakteri”

16. aprīlī, 2014

RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnika veiksmīgi ir uzsākusi jauno ciklu „Ceturtdienu sarunu vakari ar manu dakteri”. Pirmā tikšanās reize norisinājās 20.marta vakarā kopā ar asoc. profesori dr. Guntu Ancāni. Lai turpinātu šo ciklu un dotu lielisku iespēju ikvienam interesentam tikties ar klīnikas speciālistiem, aicinām uz aprīļa Sarunu vakaru.

 

Lasīt vairāk

26.-29. martā asoc. profesore Gunta Ancāne piedalās Psihosomatiskās medicīnas kongresā Vācijā

26. martā, 2014

No 26. līdz 29. martam RSU Psihosomatikas katedras un klīnikas vadītāja asoc. profesore dr. Gunta Ancāne piedalās Vācijas Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas kongresā Berlīnē.

Lasīt vairāk

Atskats uz konferenci „Psihiskā veselība un tās loma sabiedrības veselības aspektā”

14. martā, 2014

Šī gada 8.martā Daugavpilī norisinājās Latvijas Ārstu biedrības rīkotā starpdisciplinārā tematiskā konference "Psihiskā veselība un tās loma sabiedrības veselības aspektā", kurā piedalījās un referātus lasīja arī RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas katedras un klīnikas speciālisti.

Lasīt vairāk

Asoc.profesores dr.Guntas Ancānes komentārs 13.03.2014.

7. martā, 2014

Piedāvājam noskatīties Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultātes Psihosomatikas un psihoterapijas katedras un klīnikas vadītājas, asociētās profesores, ārstes Guntas Ancānes komentāru par indivīda un sabiedrības veselības aktualitātēm šodienas sociālpolitisko notikumu kontekstā. 

Lasīt vairāk

Latvijas Ārstu biedrības tematiskā starpdisciplinārā konference „Latvijas iedzīvotāju mentālā veselība”

5. martā, 2014

RSU Psihosomatiskās Medicīnas un Psihoterapijas katedras un klīnikas speciālisti, tai skaitā asoc. profesore dr. Gunta Ancāne, kopā ar citiem kolēģiem piedalīsies Latvijas Ārstu biedrības rīkotajā starpdisciplinārajā tematiskajā konferencē „ Psihiskā veselība un tās loma sabiedrības veselības aspektā”, kas norisināsies šī gada 8. martā Daugavpilī.

Lasīt vairāk

Atceltas Bālinta grupu nodarbības ārstu palīgiem un māsām

3. martā, 2014

UZMANĪBU!!!

Informējam, ka iek atceltas Bālinta grupu nodarbības ārstu palīgiem un māsām, kur pirmā tikšanās reize tika plānota jau 14.martā.

 

Lasīt vairāk

Atcelti kursi 28.februārī!

28. februārī, 2014

UZMANĪBU!!!

Tehnisku iemeslu dēļ tiek atcelti 28.februāra kursi "Terapeitisku attiecību ar pacientu veidošana".

 

Lasīt vairāk

ES māja aicina uz radošo pēcpusdienu „Ar sevi uz Tu arī 21.gadsimtā”

19. februārī, 2014

Kādas ir mūsu emocionālās labsajūtas attiecības ar dzīves kopējo kvalitāti? Par to būs iespēja runāt un diskutēt kopā ar asoc.prof.dr. Guntu Ancāni šodien, 19.februārī, ES mājas rīkotajā radošajā pēcpusdienā „Ar sevi uz Tu arī 21.gadsimtā”.

Lasīt vairāk

Rīgas Stradiņa universitātes Studējošo pašpārvalde - Gada pašpārvalde 2013!

15. janvārī, 2014

Apsveicam!

Latvijas Studentu apvienības (LSA) Gada balvas pasākumā Rīgas Stradiņa universitātes Studējošo pašpārvalde saņēmusi vienu no augstākajām balvām – 2013.GADA STUDĒJOŠO PAŠPĀRVALDES TITULU!

Lasīt vairāk

5. februārī sāksies Attiecību skolas lekciju cikls „Par bērnu pirmsskolas vecumā”

8. janvārī, 2014

Kā veidot veselīgas un emocionālas  attiecības ar bērnu? Kālab mans bērns tik bieži slimo? Kāpēc „niķojas”? Kā palīdzēt bērnam uzvedības problēmu gadījumā? „Attiecību skola” ir brīnišķīga iespēja vecākiem izprast savu bērnu un veidot veselīgas emocionālās attiecības.

Lasīt vairāk

Atkārtoti notiks kursi „Māsas loma terapeitisku attiecību ar pacientu veidošanā”

2. janvārī, 2014

Māsas – pacienta attiecības spēlē būtisku lomu ārstniecības procesā. Tieši terapeitisku jeb ārstniecisku attiecību izveidošana nodrošina, ka ārstniecības process ir efektīvs. Lai kāda arī nebūtu tehnoloģiju attīstības pakāpe un sasniegumi, pacienta ārstēšana, bez emocionālo un intelektuālo terapeitisko faktoru klātbūtnes māsas – pacienta attiecībās nav iedomājama.

Lasīt vairāk

Notiks atkārtoti kursi „Ārsta loma terapeitisku attiecību ar pacientu veidošanā”

2. janvārī, 2014

Ārsta – pacienta attiecības joprojām spēlē būtisku lomu ārstniecības procesā. Tieši to izveidošana nodrošina, ka ārsts pats ir vislabākās zāles pacientam. Lai kāda arī nebūtu tehnoloģiju attīstības pakāpe un sasniegumi, pacienta ārstēšana, bez emocionālo un intelektuālo terapeitisko faktoru klātbūtnes ārsta – pacienta attiecībās, nav iedomājama.

Lasīt vairāk

21. decembrī, 2013

Gaišus, saticīgus un miera pilnus šos svētkus! 

Lasīt vairāk

Klīnikas administratīvā vadītāja vakance

17. decembrī, 2013

Aicinām pieteikties klīnikas administratīvā vadītāja vakancei!

Darba apraksts vakancei lasāms šeit

Lasīt vairāk

Svinot RSU Psihosomatikas klīnikas ēkas simtgadi, notika diskusija „Brīvība - indivīda, valsts, tautas apziņā.”

15. decembrī, 2013

Novembra izskaņā Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnika organizēja diskusiju „Brīvība – indivīda, valsts, tautas apziņā”. Tā notika, atzīmējot klīnikas ēkas 100 gadi Kapseļu ielā 23. 

Lasīt vairāk

Klīnikā viesojas dr. med. Bernhards Palmovskis no Vācijas

13. decembrī, 2013

Šodien, 13.decembrī, Psihosomatikas klīnikā norisināsies starptaustisks izglītojošs seminārs par tēmu "Medikamentozā ārstēšana Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikā". Lekciju un diskusiju vadīs dr. med.Bernhards Palmovskis.  

Lasīt vairāk

Zaudējums, krīze, sēras...Kā nemeklēt vainīgo?

26. novembrī, 2013

Mūsu sabiedrībā ir vispārpieņemts vērsties pēc palīdzības fizisku traumu gadījumā (salauzta kāja, problēmas ar sirdi, nierēm), bet sapratne par pārdzīvoto emocionālo šoku un tā radīto emocionālo traumu, kā arī izpratne par nepieciešamību saņemt palīdzību arī šādu traumu gadījumā, joprojām ļoti bieži ir nepietiekama.

Lasīt vairāk

Bezmaksas krīzes psihoterapija Maximas traģēdijā cietušajiem cilvēkiem

22. novembrī, 2013

 

Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatikas klīnikas ārsti psihoterapeiti ir gatavi sniegt bezmaksas krīzes psihoterapeitisko palīdzību Maximas traģēdijā cietušajiem, viņu līdzcilvēkiem, kā arī glābējiem.

 

 

Lasīt vairāk

Kā saprasties ar savu dumpīgo meitu?

22. oktobrī, 2013

Pusaudža galvenais uzdevums ir lēnām un pakāpeniski kļūt par neatkarīgu pieaugušu personību ar saviem paša uzskatiem, viedokli un vērtību sistēmu, tomēr ne viss ir tik vienkārši.

Lasīt vairāk

Attiecību skolas lekciju cikls „Par pusaudzi” jau 24.oktobrī!

15. oktobrī, 2013

Aicinām piedalīties vecākus - mammas un tētus, vecvecākus, audžuvecākus, bērnudārza audzinātājas un sociālos pedagogus, sociālos darbiniekus, skolotājus un skolu psihologus, kā arī ikvienu, kuram interesē kā veidot emocionāli veselīgas attiecības ar bērnu un arī pašam ar sevi un apkārtējiem cilvēkiem.

Lasīt vairāk

Vēl dažas brīvas vietas Rudens skolas semināram „Izaicinājums ārstiem - miega apnoe un tinnitus”

11. oktobrī, 2013

Aicinām Jūs uz Rudens skolu - praktiski noderīgu divu dienu semināru ģimenes ārstiem, neirologiem, ausu, kakla un deguna slimību ārstiem, kā arī citiem ārstiem interesentiem.

Lasīt vairāk

Piedāvājam Rīgas pilsētas izglītības iestāžu skolēnu vecākiem pieteikties izglītojošām lekcijām

9. oktobrī, 2013

Sākot ar 2013. gada septembri piedāvājam Rīgas pilsētas izglītības iestāžu skolēnu vecākiem pieteikties izglītojošām lekcijām.

Lasīt vairāk

Izdota grāmata „Sāpes”

27. septembrī, 2013

SIA "Medicīnas apgāds" izdevis grāmatu "Sāpes", profesores Ināras Loginas  redakcijā.

Sāpes ir normāla sajūta - sāpīga kairinājuma uztvere un apzināšanās,slikti ir  tad, kad šīs sajūtas nav, tā ir zudusi, nomākta vai netiek apzināta. Sāpes ir  signāls, ka organismam draud briesmas vai ar to noticis kas slikts.Sāpes ir praktiski visu orgānu un audu bojājuma/slimības pazīme, ko mēs vērtējam,  meklējot cēloni.

Lasīt vairāk

Gribu saprast, ko bērns man vēlas pateikt!

25. septembrī, 2013

Bērniņam augot, mamma ar tēti nepacietīgi gaida ne tikai, kad mazulis sāks rāpot, celties kājās un spert pirmos solīšus, bet arī bērniņa pirmās zilbes, izrunātos vārdiņus un teikumus. Nereti laiks iet, bet bērna pirmo teikumu tā arī sagaidīt nevar. Vēl jo vairāk – mazais runā neskaidri vai šļupst, citā gadījumā aizvien runā savā valodiņā vai nerunā vispār. Un, kā rīkoties, ja bērns sācis stostīties? 

Lasīt vairāk

“Medbaltica 2013” no 18. līdz 21. septembrim

16. septembrī, 2013

No 18. līdz 21. septembrim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks viens no nozīmīgākajiem pasākumiem medicīnas nozarē Baltijas reģionā – 7. starptautiskā medicīnas izstāde “Medbaltica 2013”, kas vienkopus pulcēs dažādu veselības nozaru speciālistus, profesionālās biedrības un medicīnas produkcijas ražotājus no Latvijas un ārvalstīm.

Lasīt vairāk

Emocionālās veselības nedēļā iesaistījušies vairāk kā 200 vecāki

16. septembrī, 2013

Emocionālās veselības nedēļas aktivitātēs kopumā iesaistījušies vairāk kā 200 vecāki, gan ik vakaru apmeklējot RSU Psihosomatikas klīnikas ārstu psihoterapeitu vadītās bezmaksas lekcijas, gan izmantojot Skype konsultācijas par ģimenē sasāpējušiem jautājumiem.

Lasīt vairāk

Emocionālās veselības nedēļas ekspertu grupas rekomendācijas „Kā mazināt agresiju un ņirgāšanos skolā, kā arī bērnu slimošanu?”

12. septembrī, 2013

Emocionālās veselības nedēļas ietvaros RSU Psihosomatiskās medicīnas un Psihoterapijas  katedras un klīnikas uzaicināto ekspertu grupa izstrādātāja rekomendācijas par tēmu „Kā mazināt agresiju un ņirgāšanos skolā, kā arī bērnu slimošanu?”

Lasīt vairāk

Ar apaļā galda diskusiju sākas RSU Psihosomatikas klīnikas rīkotā Emocionālās Veselības nedēļa

9. septembrī, 2013

Šodien, 9.septembrī, plkst. 13.00 klīnikas telpās norisināsies apaļā galda diskusija, kuras laikā tiks runāts par veselīgām attiecībām ģimenē, raksturīgākajām psihoemocionālajām slimībām bērniem, kā arī par to, kā attiecības ģimenē veicina vai mazina agresiju un ņirgāšanos skolā.

Lasīt vairāk

Piesakies bezmaksas Skype konsultācijai!

5. septembrī, 2013

Emocionālās Veselības nedēļas ietvaros piedāvājam iespēju pieteikties bezmaksas Skype psihoterapijas konsultācijai vecākiem, kuriem nepieciešams padoms emocionālu un uzvedības problēmu risināšanā ģimenē.

Lasīt vairāk

Emocionālās veselības nedēļa „Veselīgas attiecības ģimenē - vesels bērns”

29. augustā, 2013

Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatikas klīnika 2013. gada 9.-13. septembrī rīko jau tradicionālo Emocionālās veselības nedēļu, kas šajā rudenī ir veltīta tēmai: „Veselīgas attiecības ģimenē – vesels bērns”.

Lasīt vairāk

RSU asoc. profesore Gunta Ancāne referēs Latvijas Ārstu 7. Kongresā

28. augustā, 2013

Latvijas Ārstu biedrības valdes locekle, RSU asoc. profesore Gunta Ancāne šī gada 20. un 21. septembrī Latvijas Ārstu 7. Kongresā  referēs par aktuālajiem medicīnas ētikas jautājumiem un psihisko veselību indivīda un sabiedrības aspektā.

 

Lasīt vairāk

Lai brīdī, kad bērniņš klēpī, dzīve nešķiet drūma

21. augustā, 2013

Protams, protams – tu zini: mazuļa piedzimšana ir prieka un laimes pilns notikums. Tu zini, ka gandrīz jāgavilē un jābauda šis laiks, bet tā vietā tev birst asaras un rūgti ir gan rīti, gan vakari. Tu piktojies uz sevi un uz citiem, tu gribi saprast – kas notiek!? Vēl vairāk – tu esi gandrīz pārliecināta, ka esi slikta mamma.

Visbiežāk šādu stāvokli saucam par pēcdzemdību depresiju, tomēr emocionālie traucējumi pēcdzemdību periodā var būt ļoti dažāda rakstura.

Lasīt vairāk

Aicinām pieteikties uz Bālinta grupu nodarbībām

12. augustā, 2013

Aicinām pieteikties ārstus uz Bālinta grupu nodarbībām. Tā ir iespēja ārstiem izrunāt, izprast un izanalizēt savas jūtas, kuras radušās, veidojot ārsta-pacienta terapeitiskās attiecības. Tas ir veids, kā ārsti-psihoterapeiti palīdz kolēģiem ieraudzīt situāciju no cita skatu punkta, lai tādējādi samazinātu ārsta izsīkuma risku. 

Lasīt vairāk

Pagarināts pieteikšanās termiņš 21.-23.augusta nometnei!

25. jūlijā, 2013

Pēc vairāku interesentu lūguma esam raduši iespēju pagarināt pieteikšanās un apmaksas termiņu vasaras nometnei, kas notiks 21.-23.augustā.

Lasīt vairāk

Noslēdzies konkurss par iespēju doties uz vasaras nometni pieaugušajiem par brīvu!

12. jūlijā, 2013

Šodien noslēdzies konkurss par iespēju doties uz vasaras nometni pieaugušajiem par brīvu.

Lasīt vairāk

Medicīnas studiju programmās RSU izkonkurējusi Prāgas un Budapeštas augstkolas

27. jūnijā, 2013

Pagājušā gadā Rīgas Stradiņa universitātē, salīdzinot ar pārējām Latvijas augstskolām, studēja visvairāk ārvalstu studentu. RSU rektors Jānis Gardovskis lepojas, ka RSU medicīnas studiju programmas ir izkonkurējušas medicīnas studiju programmas Prāgas un Budapeštas augstskolās. RSU ir viena no 13 augstskolām, kas iekļauta Eiropas Komisijas atbalstītajā starptautiskajā studiju programmu un augstkolu reitingā "U-Multirank", kas augstskolai sniegs iespēju novērtēt gan tās stiprās puses, gan jomas, kur vēl nepieciešami uzlabojumi.

Lasīt vairāk

Vasaras nometne pieaugušajiem „Kā būt apmierinātam ar dzīvi?”

10. jūnijā, 2013

Aicinām uz nometni tos, kuriem ir nerimstoša vēlme augt un pilnveidoties, kuriem aktuāli ir dzīves jēgas un vērtību jautājumi, kuri ir atvērti domu apmaiņai un jaunām zināšanām, kuriem pa reizei arī sāp no dzīves smagumiem, kuri jūtās stipri un varoši, lai runātu par nopietnām un reizēm smagām tēmām, un kuriem šķiet, ka dzīve ir skaista un ir vēlme nodzīvot dzīvi ar gandarījumu.

Nometnē Psihosomatikas klīnikas ārsti dalīsies ar zināšanām un izpratni par dzīves pamatvērtībām, pamatprincipiem, kas izaug no akadēmiskām zināšanām un ārsta klīniskās darba pieredzes. Mūsu specialitātē – psihoterapijā un psihosomatiskajā medicīnā – jautājumi par būtiskām ētiskām vērtībām, dzīves jēgu ir ietverti ārsta ikdienas darbā.

Lasīt vairāk

Psihosomatiskā pieeja medicīnā – ārstēt pacientu, nevis diagnozi

7. jūnijā, 2013

Pavasarī RSU Psihosomatikas klīnika sadarbībā ar Eiropas ārstu asociāciju psihosomatiskajā medicīnā un psihoterapijā (AEPM) organizēja starptautisku izglītojošu semināru „Psihosomatiskā veselība – iespējas un izaicinājumi”.

Viens no semināra viesiem bija ārsts psihoterapeits, psihosomatikas speciālists profesors MATIASS ROSE, kurš vada Psihosomatiskās medicīnas centru Berlīnes Medicīnas universitātes Šaritē klīnikā, ir pasniedzējs Hārvarda universitātē Bostonā un Masačūsetsas universitātē ASV. Saņēmis vairākus augstus apbalvojumus, tai skaitā Lilly Dzīves kvalitātes balvu, Heinriha Bauera apbalvojumu par ieguldījumu diabēta ārstēšanā u. c. Piedāvājam dažas no profesora izteiktajām atziņām semināra dienās.

Lasīt vairāk

Ļaujieties Jāņu nakts burvībai!

6. jūnijā, 2013

Kaut arī dzīvojam mūsdienu steidzīgajā un racionālajā pasaulē, ir vērts kaut vai vienu reizi gadā – Jāņu naktī – atmest savus stingros priekšstatus un „iziet ārpus” saviem nospraustajiem rāmjiem, lai izbaudītu šīs, gada visīsākās, nakts burvību.

Lasīt vairāk

Pašcieņa, atkarība un brīvība latviešu sabiedrībā ārsta skatījumā

23. maijā, 2013

Pašcieņa, atkarība un brīvība latviešu sabiedrībā ārsta skatījumā

asociētā profesore dr. med., Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas katedras un klīnikas vadītāja Gunta Ancāne

Lasīt vairāk

Atbalstām un aicinām uz krūts veselības dienu LAI DZĪVOTU!

16. maijā, 2013

25.maijā pie Brīvības pieminekļa notiks krūts veselības diena LAI DZĪVOTU!, kas noslēgsies ar atbalsta gājienu „Ejam kopā, lai dzīvotu!” līdz Arēna Rīga, kur visi kopā varēsim vērot īpašo labdarības basketbola spēli starp Latvijas un Lietuvas sieviešu basketbola izlasēm.

Lasīt vairāk

Psihoterapijas aizkulises

13. maijā, 2013

Mūsu sabiedrībā ir spēcīgs mīts, ka cilvēks, kurš iet pie psihoterapeita, pats netiek galā ar savām problēmām, ir vājš. Patiesībā šis cilvēks ir drosmīgs un gatavs rīkoties, viņš vēlas pārmaiņas savā dzīvē un dara visu, lai tās īstenotu. Dr. Baiba Gerharde, Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatikas klīnikas ārste psihoterapeite, atklāti par to, kas notiek psihoterapeita kabinetā, kālab mums ir bailes doties pie psihoterapeita, par psihoterapijas efektivitāti un to, kas īsti ir ārsts psihoterapeits.

Lasīt vairāk

Cilvēki baidās runāt par problēmām darba vietā

22. aprīlī, 2013

Emocionālās veselības nedēļas kopsavilkums

Psihoemocionālos traucējumus - stresu, bailes, dusmas, aizvainojumu, nepārliecinātību u.c., darba vietā izjūt lielākā daļa Latvijā strādājošo. Visbiežāk cilvēki baidās vērsties pēc palīdzības, jo tēmas sensitivitāte un sabiedrības aizspriedumi attur darbiniekus meklēt un pieņemt palīdzību, pat ja tā tiek piedāvāta.

Lasīt vairāk

Konferences „Psihoemocionālā veselība darbā. Problēmas un risinājumi.” lekciju prezentācijas

9. aprīlī, 2013
 
Š.g. 18. aprīlī Psihosomatikas klīnikas klīnika sadarbībā ar BTA organizēja konferenci „Psihoemocionālā veselība darbā. Problēmas un risinājumi.”
Aicinām iepazīties ar koferences lekciju prezentācijām.
 
Lasīt vairāk

Klīnikas administratora vakance

8. aprīlī, 2013

 

Aicinām pieteikties darbā uz klīnikas

administratora vietu!

Darba apraksts vakancei lasāms šeit

Lasīt vairāk

Pārdomas par garīguma meklētājiem un meklējumiem Indijā

7. aprīlī, 2013
Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatiskās Medicīnas un Psihoterapijas klīnika 2013. gada 27. martā organizēja Kultūras pēcpusdienu par tēmu "Pārdomas par garīguma meklētājiem un meklējumiem Indijā".
 
Garīguma, dzīves jēgas un patieso  vērtību meklējumi cilvēkus mēdz aizvest tālu prom no ierastās vides. Kas mūsu cilvēkiem ir svarīgākie atradumi Indijā, kāpēc tik daudzi brauc meklēt garīgumu uz šo zemi? Šis raksts sniedz ieskatu diskusijā.
Lasīt vairāk

ATTIECĪBU SKOLA topošajiem vecākiem

6. aprīlī, 2013

Lekciju cikls: Topošiem vecākiem no 6.aprīļa

Pirmo reizi Latvijā notiks pirmsdzemdību sagatavošanās kursi topošajiem vecākiem, kur vecākus sagatavos ne tikai dzemdībām un bērna kopšanai, bet arī emocionālajām pārmaiņām, kas skar ikvienu ģimeni, kad tajā ienāk jauna dzīvība.

Lasīt vairāk

Kā novērst krīzi ģimenē pēc bērniņa piedzimšanas?

6. aprīlī, 2013
Pirmo reizi Latvijā notiks pirmsdzemdību sagatavošanās kursi topošajiem vecākiem, kur vecākus sagatavos ne tikai dzemdībām un bērna kopšanai, bet arī emocionālajām pārmaiņām, kas skar ikvienu ģimeni, kad tajā ienāk jauna dzīvība. 
Lai jaunie vecāki būtu zinoši un emocionāli gatavi bērniņa sagaidīšanai, RSU Psihosomatikas klīnika, kurā strādā Rīgas Stradiņa universitātes mācībspēki, aicina uz ATTIECĪBU SKOLAS lekciju ciklu topošajiem vecākiem.  Pēc lekciju cikla noklausīšanās Mātes pasē tiek veikta atzīme par sagatavošanos ģimenes dzemdībām.
 
Lasīt vairāk

Aicinām uz kultūras pēcpusdienu: „Pārdomas par garīguma meklētājiem un meklējumiem Indijā”!

27. martā, 2013
 
 Rīgas Stradiņa universitātes
Psihosomatiskās Medicīnas un Psihoterapijas klīnika
2013. gada 27. martā plkst. 18.00
aicina uz Kultūras pēcpusdienu!
 
Lasīt vairāk

Starptautiskā semināra „ Psihosomatiskā veselība: iespējas un izaicinājumi” vieslektoru prezentācijas

26. martā, 2013

Latvijas ārstiem un RSU studentiem bija iespēja piedalīties starptautiskā izglītojošā seminārā „Psihosomatiskā veselība – iespējas un izaicinājumi”, ko organizēja RSU Psihosmatikas klīnika sadarbībā ar Eiropas ārstu asociāciju psihosomatiskajā medicīnā un psihoterapijā (AEPM).

Ja nepiedalījies seminārā klātienē, šeit ir iespējams iepazīties ar semināra prezentācijām un video materiāliem.

Lasīt vairāk

Pašizaugsmes lekcijas pieaugušajiem „Kā veidot attiecības ar dzīvi?”

25. martā, 2013

„Mūsdienu cilvēka psihiskai veselībai uzlikta milzīga slodze, krasi mainās vērtības sabiedrībā un pieaugošās krīzes situācijas pieprasa stipru personību. Pārrunāsim slavenā Semjuela Filipsa Hantingtona civilizācijas sadursmes koncepcijas un centīsimies rast atbildes uz to kas darāms, lai saglabātu psihisko un cilvēka ķermeņa veselību., asoc.profesore Gunta Ancāne

Lasīt vairāk

RSU profesores Guntas Ancānes viedoklis par psihosomatisko pieeju

22. martā, 2013

Veselība tiek definēta kā trīs veidu labsajūta – fiziska, sociāla un emocionāla. Emocionālo vai psihisko veselību Pasaules Veselības organizācija (PVO) definē kā tādu labsajūtas stāvokli, kas cilvēkam ļauj labāk īstenot savu potenciālu, tikt galā ar stresa situācijām, produktīvāk strādāt, būt veiksmīgākam kā bērnu vecākam un veiksmīgākam attiecībās kopumā. No šīs PVO definīcijas izriet, ka psihiskā veselība paaugstina cilvēka dzīves kvalitāti visdažādākajos aspektos, tai skaitā uzlabojot fizisko veselību. Ārstiem ir svarīgi šo psihiskās un fiziskās veselības mijiedarbību izprast, atzīt un ieviest veselības aprūpes praksē.

Lasīt vairāk

Praktiski noderīgs seminārs ārstiem - Diabēts un aptaukošanās bērniem psihosomatiskā skatījumā.

20. martā, 2013
Mums ir patiess prieks aicināt ģimenes ārstus, endokrionologus un citus ārstus interesentus uz starpdisciplināru semināru 4.-5. aprīlī viesnīcā "Avalon Hotel", Rīgā, 13.janvāra ielā 19.
 
Šīm apmācībām esam izvēlējušies tēmu "Diabēts un aptaukošanās bērniem psihosomatiskā skatījumā", to RSU Psihosomatikas klīnikas ārsti vadīs kopā ar ļoti zinošu un pieredzējušu bērnu endokrinoloģi dr. Ivetu Dzīvīti - Krišāni no Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas.
 
 
 
Lasīt vairāk

Ielūdzam ārstus uz semināru „Psihosomatiskā veselība – iespējas un izaicinājumi”

20. martā, 2013

20. martā plkst. 16.30 – 18.30,

RSU Psihosomatikas klīnikā, prof. Zīles zālē, Kapseļu 23

(seminārs notiks angļu valodā)

Mums ir patiess prieks Jūs aicināt piedalīties starptautiskā izglītojošā seminārā, kas tiek organizēts sadarbībā ar Eiropas ārstu asociāciju psihosomatiskajā medicīnā un psihoterapijā (AEPM).  Tā būs lieliska iespēja tikties un dalīties pieredzē ar kolēģiem, zinošiem ekspertiem – ārstiem psihoterapeitiem, psihosomatiskās medicīnas speciālistiem no Vācijas, kā arī uzklausīt Eiropas un Amerikas novitātes psihoterapijas specialitātē.

 

Lasīt vairāk

Kursi „Ārsta-pacienta terapeitiskās attiecības”

2. martā, 2013

Ārsta – pacienta attiecības joprojām spēlē būtisku lomu ārstniecības procesā. Tieši to izveidošana nodrošina, ka ārsts pats ir vislabākās zāles pacientam. Lai kāda arī nebūtu tehnoloģiju attīstības pakāpe un sasniegumi, pacienta ārstēšana, bez emocionālo un intelektuālo terapeitisko faktoru klātbūtnes ārsta – pacienta attiecībās nav iedomājama.

Dotais izglītības kurss domāts, veco zināšanu un prasmju atjaunošanai un jaunu zināšanu un prasmju iegūšanai kolēģiem, kuri vēlas gan efektīvāk ārstēt, gan paši neizsīkt un saglabāt savas darba spējas arī turpmākai dzīvei.

Lasīt vairāk

Apzinies savus talantus un patiesās prasmes!

28. februārī, 2013

Izstādē „Skola-2013” no 28.februāra līdz 3.martam RSU Psihosomatikas klīnikas speciālisti palīdzēs jauniešiem veiksmīgā studiju un profesijas izvēlē. Ar ekspress testa palīdzību būs iespēja noskaidrot dažas savas personības vēl neapzinātās īpašības, kā arī uzzināt, kā labāk saprast savus mērķus, apzināt savus talantus un veiksmīgi attīstīt personību. Ārsti – psihoterapeiti atbildēs uz jauniešu jautājumiem, kas šajā tik izšķirīgajā dzīves posmā ir īpaši daudz.

Lasīt vairāk

Iemācies palīdzēt savam bērnam!

20. februārī, 2013

RSU Psihosomatikas klīnikas Attiecību skola aicina uz nodarbībām par pirmsskolas vecuma bērniem.  No 20. februāra piedaloties īpašā lekciju ciklā, ikvienam būs dota iespēja apjaust iemeslus, kas traucē bērnam justies drošam un attīstīties, kā arī saprast savas spējas palīdzēt.

Lasīt vairāk

Dr. Maija Šetlere – viena no „Gada balva medicīnā 2012” laureātēm

14. februārī, 2013

Vislielākais prieks par mūsu kolēģi dr. Maiju Šetleri, kura ieguva balvu nominācijā „Gada notikums 2012” par trīs sējumu izdevumu iekšķīgās slimībās „Klīniskā medicīna”.

Lasīt vairāk

ATTIECĪBU SKOLA – veselīgām attiecībām ģimenē!

7. februārī, 2013

No 07. februāra RSU Psihosomatikas klīnikā notiks

jauns lekciju cikls vecākiem „Par pusaudzi.”, kurā klīnikas ārsti  - psihoterapeiti dalīsies savās zināšanās.

Lekciju ciklā ir  kopumā 5 lekcijas, tās notiek ceturtdienās no plkst. 18:30 – 20:00.  Maksa par vienu lekciju – 10,00 LVL, par visu lekciju ciklu – 40,00 LVL. Klīnikā var iegādāties Dāvanu kartes.

 

Lasīt vairāk

Pašcieņa, atkarība un brīvība latviešu sabiedrībā ārsta skatījumā

6. februārī, 2013

Virspusēji skatoties, no  patērētāja skatu punkta, vieglāk dzīvot ir nebrīvam cilvēkam – saņemt uzdevumus, tos izpildīt ar īgnumu vai prieku, lieki netērējoties domāšanas un šaubu procesos, neuzņemoties atbildību ne par ko. Tomēr, no cilvēka dzīves jēgas un vērtības lūkojoties, par to ir jāmaksā ārkārtīgi augsta cena: fiziskas slimības, traumas, atkarības u.t.t. individuālā līmenī, stagnācija, destrukcija u.tml. sabiedrības līmenī. Izvairīšanās jeb atteikšanās no atbildības vienalga kādā tās formā , ir izvairīšanās jeb atteikšanās no brīvības un neatkarības. Diemžēl abās tās nozīmēs – kā ārējās tā iekšējās, personīgās, eksistenciālās. Un, kā rāda vēsturiskā pieredze – atsevišķa indivīda un sabiedrības brīvība un neatkarība ir savstarpēji saistīti jēdzieni.

Lasīt vairāk

Kultūras pēcpusdiena 2013. gadā

28. janvārī, 2013

2013. gadā Kultūras pēcpusdiena notiks vienu reizi ceturksnī. Laipni gaidīsim 27. martā, plkst. 18:00.

Lasīt vairāk

Veselīga novecošanās

25. janvārī, 2013

Emocionāla atbalsta esamība cilvēka dzīvē ir būtisks priekšnoteikums veselības stāvokļa saglabāšanai un personības sekmīgai attīstībai. Tas attiecas arī uz gados vecākiem cilvēkiem. Runājot par veselīgas novecošanās procesu, kura būtība ir novecot aktīvi, neapgrūtinot sevi un citus ne ar savām fiziskām, ne psihiskām vajadzībām, emocionālais atbalsts tajā ir īpaši svarīgs.

Lasīt vairāk

Iespēja uzlabot psihoemocionālo veselību bez maksas!

2. janvārī, 2013

Tiek izsludināta papildus iespēja bez maksas piedalīties unikālā projektā.

Projektā aicināti piedalīties rīdzinieki vecumā no 50 līdz 75 gadiem, kuri vēlas uzlabot savu psihoemocionālo veselību un pašsajūtu.

Projekts ir īpaši paredzēts cilvēkiem, kuri jūtas vientuļi, nomākti, nevajadzīgi un sociāli izolēti savā dzīvē.

Lasīt vairāk

Pēcdzemdību depresija?

28. decembrī, 2012

Lai arī bērna piedzimšana ir priekpilns notikums, reizē tā ir arī eksistenciāla krīze. Emocionāls krīzes stāvoklis ar dažādām emocionālām izmaiņām tāpēc, ka notikušas pārmaiņas sievietes dzīvē un ierastajās aktivitātēs. Tā ir jauna loma un atbildība un ar to saistīts nemiers. Nozīme ir arī fiziskajam nogurumam, miega trūkumam, straujajām hormonālajām pārmaiņām un izsīkumam pēc dzemdībām. Satraukuma un baiļu pārvarēšanu, kas dažām sievietēm saistīts ar dzemdībām un bērna ierašanos pasaulē, apgrūtina emocionāla un sociāla atbalsta trūkums. Tādos gadījumos sievietes var pieredzēt dažādus emocionālus traucējumus.

 http://www.doctus.lv/2012/12/pecdzemdibu-depresija

Lasīt vairāk

Vai mākslīgajam intelektam var būt apziņa?

17. decembrī, 2012

Novembra Kultūras pēcpusdienas tēma bija – mākslīgais intelekts.

Diskusijā tika aicināti piedalīties pārstāvji no LU Mākslīgā intelekta laboratorijas, ārsti, filosofi, sociālantropologi, interesenti.

Lasīt vairāk

Rīgas skolotāji tiek apmācīti darbam ar „grūtajiem” skolēniem

6. decembrī, 2012

2012. gada 6. decembrī plkst. 13.00 aicinām uz Sabiedrības veselības fonda rīkotu projekta izvērtēšanas pasākumu, lai uzzinātu vairāk par projektā gūtajiem secinājumiem un  sagaidāmajiem rezultātiem. Tikšanās notiks Rīgas Stradiņa Universitātes Psihosomatikas klīnikā, Kapseļu ielā 23 (Āgenskalns). 

Aicinām piedalīties medijus un visus citus interesentus preses konferencē!

Lasīt vairāk

Mākslīgais intelekts klauvē pie durvīm?

28. novembrī, 2012

Aicinām 28. novembrī uz interesentu diskusiju: Kas ir mākslīgais intelekts? Vai mākslīgais intelekts varēs nākotnē līdzināties cilvēkam? Cik precīzs ir Tūringa tests mūsdienās? Vai mākslīgajam intelektam var piemist emocijas, apziņa, pašapzināšanās, morāle, radošā domāšana, spriestspēja, savs ‘Es’? Vai ir reāli mākslīgo intelektu apvienot ar cilvēcisko? Vai cilvēka apziņu varēs pārkopēt uz datora matrices? Kādas varētu būt sekas un ētikas dilemmas attīstoties mākslīgajam intelektam?

Kultūras pēcpusdienas diskusijā aicināti piedalīties pārstāvji no LU Mākslīgā intelekta laboratorijas, neirozinātņu sekcijas pārstāvji, ārsti, filosofi, kā arī visi citi interesenti.

Lasīt vairāk

Materiālās bagātības spožums un posts emocionālā aspektā

9. novembrī, 2012
Pārticis cilvēks spēj priecāties par vērtībām, kuras viņam pieejamas. Pārticis cilvēks, jūtas labi. Šajā izjūtā iekļauta gan pašpietiekamība, gan brīvība, par ko arī runājām šajā diskusijā. Man šķiet, mūsu sabiedrībā īpaši vajadzētu atbalstīt ir tos cilvēkus, kuriem ir spējas nopelnīt pietiekoši daudz naudas. Mēs varētu priecāties par viņiem! Un, brokastis ēdot, bērnu klātbūtnē paslavēt šos cilvēkus. Tikai tā iespējams veidot pārticīgu sabiedrību nākotnē.

 

 

 

Lasīt vairāk

Ārsta un pacienta attiecības un jaunie psihiskās veselības koncepti

5. novembrī, 2012

Pēdējos gados pieaug klīniskā izpratne par psihisko faktoru lomu kopējā veselības stāvokļa saglabāšanā. PVO (2009) secinājusi, ka cilvēkiem ar labu psihisko veselību ir labāka fiziskā veselība, veselīgāks dzīvesveids, fizisku slimību gadījumā tie ātrāk atveseļojas un šiem cilvēkiem ir raksturīgs arī tiešāks un atvērtāks uzvedības stils, kā dēļ tiem ir mazāk dažādu ierobežojošu emocionālu kompleksu ikdienā. Tas viss nosaka, ka cilvēki ar labu psihisko veselību ir ar augstāku izglītības līmeni, viņi ir prasmīgāki attiecību veidošanā, drošāki sevis attīstīšanā un pašrealizācijā un viņiem ir lielāki ienākumi un, galu galā, – augstāka dzīves kvalitāte. 

Ārstiem svarīgākais no iepriekš minētā ir koncentrēts PVO apgalvojumā (2009): “Psihiskā veselība ir fiziskās veselības aizsargfaktors.”

Lasīt vairāk

Seminārs skolotājiem

2. novembrī, 2012
Aicinām piedalīties seminārā par tēmu „Skolotāju attiecību prasmju veidošana ar „grūtajiem skolēniem” un viņu vecākiem”, kurā tiks sniegti praktiski ierosinājumi skolotāja psihoemocionālās veselības saglabāšanā, skolotāja profesionālu attiecību veidošanā ar skolēniem un viņu vecākiem, piedāvāti atbalsta un virzības pasākumi pedagogu darbā.
 

Ja jūs vēlaties šo semināru organizēt savā skolā (no 20 semināra dalībniekiem), lūdzu, sūtiet pieteikumu uz agita.lazdina@gmail.com, minot 2-3 vēlamos laikus  un kontaktpersonu.

 
Lasīt vairāk

Iesakām izlasīt!

3. oktobrī, 2012

Ārsta apmeklējums ir satraukuma pilns brīdis pat pieaugušam cilvēkam. Ne velti spēcīgs un augumā ražens vīrietis ārsta kabinetā nereti sāk uzvesties kā bērns. Tieši bērni no ārsta prasa vissmalkākās prasmes, lai panāktu ārstniecības procesā tik svarīgo sadarbību un uzticēšanos.

Lasīt vairāk

Lasīt vairāk

Klīnikas kolektīvam pievienojušies jauni psihoterapeiti!

3. septembrī, 2012

Mūsu klīnikas profesionālajai ārstu-psihoterapeitu komandai pievienojas jauni zinoši un pieredzējuši kolēģi. Turpmāk vēl plašāka un daudzveidīgāka psihoterapeita, psihosomatikas ārsta izvēle:

Lasīt vairāk

Strādājam arī sestdienās!

1. septembrī, 2012

 Rūpējoties par pacientu ērtībām RSU Psihosomatikas klīnika turpmāk strādās arī sestdienās no plkst. 9.00 līdz 15.00.

Lasīt vairāk