Aktualitātes

Emocionālās veselības nedēļas pasākumi

5. oktobrī, 2015

 

Sakarā ar lielo interesentu skaitu uz lekcijām 7.oktobrī pieteikties vairs nav iespējams.

Vēl ir dažas brīvas vietas uz pasākumu sestdien, 10.oktobrī!

Lasīt vairāk

Aicinām uz Emocionālās veselības nedēļas pasākumiem

2. oktobrī, 2015

No 7.-10.oktobrim RSU Psihosomatikas klīnika aicina visus interesentus uz Emocionālās veselības nedēļas pasākumiem.

Emocionālā labsajūta ir cieši saistīta ar fizisko veselību. Dažādu slimību cēlonis bieži ir psihosomatisks. Dzīvošana ilūzijās, izolēšanās, atrunas un neprasme dusmoties īstajā mērā un veidā – tas viss rada hroniski emocionālu distresu ģimenē. Tie ir visbiežāk lietotie psihiskās aizsardzības mehānismi ģimenēs. RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikas ārsti skaidros šo mehānismu iemeslus un izraisītās sekas.

Lasīt vairāk

14.oktobrī darbu sāks psihoterapijas grupa, ko vadīs dr.Maija Šetlere

1. oktobrī, 2015

14. oktobrī RSU Psihosomatikas klīnika uzsāk jaunu atvērtā (dalībnieku sastāvs ir mainīgs) tipa psihoterapijas grupu, kuru vadīs ārste-psihoterapeite Maija Šetlere. 

Kāpēc izvēlēties psihoterapijas grupu?

Grupas psihoterapija ir ilgtermiņa ārstēšanas metode, kas līdzīgi individuālai psihoterapijai, palīdz risināt dažāda veida emocionālas grūtības, sniedz iespēju ieraudzīt paša radītus vai iedomātus šķēršļus, kas traucē izvirzīt un sasniegt dzīves mērķus, veidot patīkamas,  ilglaicīgas attiecības, būt laimīgam. Tā ir iespēja gūt jaunu pieredzi, atrodoties kolektīvā, bez bailēm izteikt savu viedokli, tikt uzklausītam un pārējo grupas dalībnieku atbalstītam. Grupa sniedz piederības un līdzvērtības sajūtu, prasmi uzticēties un uzklausīt citus.

Lasīt vairāk

Profesore Dr.med. Gunta Ancāne: “Bēgļiem ir jāpalīdz, taču tas ir jādara gudri”

21. septembrī, 2015

Šobrīd Latvijas sabiedrībā notiek aktīvas diskusijas par bēgļu uzņemšanu. Šai diskusijai ir pievienojusies arī klīnikas vadītāja profesore Dr.med. Gunta Ancāne.
 

Mēs, Latvija, jau sen esam izvēlējušies piederēt Eiropai - tās kultūrai, vērtībām un tradīcijām. Attiecīgi mums ir arī jāuzņemas atbildība par dažādām problēmām, kā to dara Eiropas valstis. Tāpēc nav divu domu par to, vai mums ir jāpalīdz bēgļiem. Ir jāpalīdz. Tomēr tas ir jādara gudri. Tas nedrīkst notikt uz mūsu cilvēku vai valsts pašcieņas rēķina.

Un tas nozīmē, ka mums nav jāatkāpjas no savām vērtībām un jāpiekāpjas bēgļu prasībām. Patlaban jautājums ir par nācijas identitāti un vērtībām. Citiem vārdiem sakot - par to, ar ko mēs vēlamies būt kopā.

Lasīt vairāk

Kardiologu biedrības sēde „Psihosomatika kardioloģijā”

15. septembrī, 2015

Ceturtdien, 17.septembrī, koncertzālē "Rīga" norisināsies Latvijas kardiologu biedrības slēgtā sēde, kas veltīta tēmai "Psihosomatika kardioloģijā". Sēdi vadīs prof. dr.Andrejs Ērglis un RSU Psihosomatikas katedras un klīnikas vadītāja prof. dr.Gunta Ancāne. 

Lasīt vairāk

Aicinām līdzdarboties jaunajā Bālinta grupā, ko vadīs dr.Maija Šetlere

14. septembrī, 2015

Vēl tikai nedēļa, līdz darbu sāks dr.Maijas Šetleres Bālinta grupa. Nenokavējiet pieteikšanos, jo atlikušas vēl tikai dažas brīvas vietas! 

Ārsti – psihoterapeiti Bālinta grupu nodarbībās Jums palīdzēs ieraudzīt situāciju no cita skatu punkta, tādējādi samazinot ārsta izsīkuma risku. Jums būs iespēja izrunāt, izprast un izanalizēt savas jūtas, kuras radušās, veidojot ārsta - pacienta terapeitiskās attiecības, tādējādi paaugstinot darba efektivitāti un kļūstot pacientu vēl cienītākiem un mīlētākiem dakteriem.

Lasīt vairāk

Lieliska iespēja Klīnikas pacientiem - Maksā ar karti un laimē!

11. septembrī, 2015

RSU Psihosomatikas klīnika sadarbībā ar AS Swedbank ir sarūpējusi lielisku iespēju saviem pacientiem - Maksā ar karti un laimē!

Maksājot ar karti, Tu vari padarīt ērtāku ne tikai savu, bet arī pārdevēja ikdienu. Turklāt tagad veic norēķinus ar karti un laimē katru mēnesi iztērēto summu dubultā!

Loterijas norises laiks no 2015. gada 1.septembra līdz 2016. gada 12.janvārim.

Vairāk informācijas Swedbank mājaslapā

Lasīt vairāk

10. septembris - Pasaules pašnāvību novēršanas diena

10. septembrī, 2015

10. septembrī jau desmito gadu pasaule atzīmēs Pasaules pašnāvību novēršanas dienu. Tās mērķis ir pievērst cilvēku uzmanību šai sabiedrības veselības problēmai, kas saskaņā ar statistikas datiem ik dienas visā pasaulē izdzēš ap 3000 dzīvību. Svarīgi tas ir Latvijas kontekstā, jo mēs esam trešajā vietā Eiropas Savienības dalībvalstu vidū un desmitajā vietā pasaulē pēc izdarīto pašnāvību skaita uz 100 000 iedzīvotājiem.

Lasīt vairāk

Miega dienas

10. septembrī, 2015

No 11. līdz 13. septembrim Rīgā notiks JYSK Miega dienas, kur tiks rīkotas bezmaksas ārstu konsultācijas. Ikviens interesents var pieteikties konsultācijām.

12. septemrī konsultācijas par veselīgu miegu sniegs RSU Psihosomatikas klīnikas psihoterapeite dr. Maija Šetlere.

Lasīt vairāk

RSU 65 gadu jubileja!

1. septembrī, 2015

Rīgas Stradiņa Universitāte šogad atzīmē 65 gadu jubileju ar īpašu jubilejas pasākumu programmu.

Plašāka informācija par jubilejas pasākumiem: www.rsu.lv/65

Svinēsim svētkus kopā!

Lasīt vairāk

Skatīt rakstu arhīvu >