Aktualitātes

Ar 5.septembri atsākas ārstnieciskās vingrošanas nodarbības

22. augustā, 2016

 

No 5. septembra, katru pirmdienu no 18.00 – 19.30 RSU Psihosomatikas klīnikā dr. Solveiga Rudmieze atsāks ārstnieciskās vingrošanas nodarbību vadīšanu ar ārstnieciskā ciguna metodi pieaugušajiem. 

 


  

Lasīt vairāk

Turpinās pieteikšanās jaunajām Bālinta grupām

27. jūlijā, 2016

Sākot ar 2016.gada septembri, Klīnikā darbu sāks jaunās Bālinta grupas, ko vadīs profesore dr.med.Gunta Ancāne un dr.Maija Šetlere.

Darbs šajās Bālinta grupās turpināsies arī 2017.gadā, vienu reizi mēnesī.

Lasīt vairāk

Psihoemocionālais atbalsts RSU studentiem

26. jūlijā, 2016

Vairums absolventu atzīst, ka studiju laiks ir bijis viens no vislabākajiem dzīves posmiem, tomēr pašiem studentiem tā nereti nemaz nešķiet. Studijas mēdz būt sarežģītas - ne tikai apgūstamo zināšanu un prasmju ziņā, bet arī jaunās vides, draugu, paziņu, atbildības, pienākumu un attiecību dēļ.

 

RSU Psihosomatikas klīnikas ārsti-rezidenti palīdzēs tikt galā gan ar emocionālajām grūtībām, gan ar ķermeniskajām jeb somatiskajām problēmām, kuru cēlonis nereti ir tieši emocionāls.

Lasīt vairāk

Virzība Psihiskās veselības nozares sakārtošanā

1. jūlijā, 2016

Sabiedrībā aizvien aktuāls ir bijis jautājums par jēdzienu “psihoterapeits”. Sajukumu radīja pretrunas normatīvajos aktos, kas ļāva personai bez medicīniskās izglītības saukties par psihoterapeitu. Tādējādi pacienti tika maldināti, - notika sociālo zinātņu pārstāvju bez zināšanām medicīnā bezatbildīga spekulācija ar pacientu veselību, izmantojot Latvijas sabiedrībā valdošo izpratni par psihoterapiju kā ārstniecības nozari.

Lasīt vairāk

Sirsnīgi apsveicam!

29. jūnijā, 2016

Š.g. 28. jūnijā Senāta sēdē dr.med. Artūrs Utināns tika ievēlēts par docentu.

 

Sirsnīgi sveicam!

RSU Psihosomatikas katedras un klīnikas kolektīvs

Lasīt vairāk

Izmaiņas Klīnikas darba laikā

14. jūnijā, 2016

Informējam, ka jūlija un augusta piektdienās Klīnika būs atvērta no plkst. 8.00-18.00.

 

Lasīt vairāk

Par veiksmīgiem cilvēkiem veiksmīgā valstī

13. jūnijā, 2016

Pārdomas par to, kā dzīvojam un emocionāli viens otru atbalstām

“Mūsu gadsimta krīze” – grāmata ar šādu nosaukumu iznāca Ņujorkā 1941.gadā, un tās autors Pitirims Sorokins jau tolaik uzsvēra, cik sarežģīti ir dzīvot pārejas periodā no vienas fundamentālas sabiedrības un kultūras formas uz citu, kad tik strauji mainās vide un vispārakceptētās normas un vērtības, pie kurām katrs cilvēks ir varējis atbalstīties grūtā brīdi. Sorokins raksta, ka pāreju raksturo ekonomiskais pagrimums, demoralizācija un sociokulturālās vides sabrukums. 

Lasīt vairāk

Psihosomatiskās medicīnas ideju attīstības vēsture no antīkiem laikiem līdz mūsdienām

13. jūnijā, 2016

Raksta autore: RSU Psihosomatiskās Medicīnas un psihoterapijas klīnikas ārste Dr. Agnese Sperga

Rīgas Stradiņa universitātes Zinātniskā konference 2016

 

Ideja par cilvēka psihi un ķermeni kā vienotu veselumu ir ar senu vēsturi. Informācija, kas nonākusi līdz mūsu dienām, liecina, ka psihosomatiskās medicīnas ideju aizmetņi veidojušies pirms vairāk kā divtūkstoš gadiem un ir rodami jau medicīnas vēstures senākajos rakstos un Rietumu filozofijas pamatideju attīstības sākumā. 

Lasīt vairāk

Dalība Latvijas Zinātņu akadēmijas rīkotajā konsīlijā

18. maijā, 2016

Šī gada 28. aprīlī Latvijas Zinātņu akadēmijā norisinājās ekspertu konsīlijs „Integrācijas politika Latvijā: turpināt līdzšinējo jeb veidot ko konceptuāli jaunu”, ko organizēja Latvijas Zinātņu akadēmijas Humanitāro un sociālo zinātņu nodaļa. 

 

Lasīt vairāk

RIGA CONFERENCE 2016 deklarācija

11. maijā, 2016

Šī gada 22.-23. aprīlī Rīgas Stradiņa universitātē norisinājās RIGA CONFERENCE 2016. Plaši apmeklēto konferenci atklāja ar LĀB Goda zīmi apbalvotā dr. Katrin Fjeldsted no Islandes un noslēdza šī brīža galvenais Eiropas ārsts – CPME prezidents dr. Jacques de Hallers no Šveices. 

Lasīt vairāk

Skatīt rakstu arhīvu >