Informācija medijiem

Joprojām aicinām pieteikties psihoemocionālajam atbalstam RSU studentiem

20. oktobrī, 2016

Vairums absolventu atzīst, ka studiju laiks ir bijis viens no vislabākajiem dzīves posmiem, tomēr pašiem studentiem tā nereti nemaz nešķiet. Studijas mēdz būt sarežģītas - ne tikai apgūstamo zināšanu un prasmju ziņā, bet arī jaunās vides, draugu, paziņu, atbildības, pienākumu un attiecību dēļ.

 

RSU Psihosomatikas klīnikas ārsti-rezidenti palīdzēs tikt galā gan ar emocionālajām grūtībām, gan ar ķermeniskajām jeb somatiskajām problēmām, kuru cēlonis nereti ir tieši emocionāls.

Lasīt vairāk

Galvenās atziņas no profesores Ancānes lekcijas Pasaules psihiskās veselības dienā

11. oktobrī, 2016

Galvenās atziņas no profesores Dr.med. Guntas Ancānes lekcijas Pasaules psihiskās veselības dienā 2016.gada 10.oktobrī. Lekcija: “Emocionālās krīzes un kā būt apmierinātam ar dzīvi”.

Lasīt vairāk

Papildus lekcija Emocionālās veselības nedēļas ietvaros 10. oktobrī!

6. oktobrī, 2016

Izmaiņas programmā! Ārkārtīgi lielā pieprasījuma dēļ izsludinām papildlekciju par emocionālo veselību un tās nozīmi, ko vadīs profesore Gunta Ancāne. Lekcija norisināsies pirmdien, 10.oktobrī, pēc Emocionālās veselības nedēļas atklāšanas plkst.10.00.


Vieta: Kapseļu iela 23 (Pārdaugavā).

 

Dalība pasākumā- bez maksas.

 

Lasīt vairāk

Emocionālās veselības nedēļa no 10.-14.oktobrim

4. oktobrī, 2016

Kopš 1992. gada Pasaules Veselības Organizācija 10.oktobri atzīmē kā Psihiskās veselības dienu. Savukārt Latvijā šo dienu kopš 2012.gada popularizē psihoterapeiti, psihosomatiskās medicīnas pamatlicēji, kas ir arī Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikas un katedras ārsti un pasniedzēji, sadarbībā ar Latvijas Medicīnas studentu apvienību un Sabiedrības veselības fondu.

Lasīt vairāk

Psihoterapeits, psihiatrs, psihologs

4. oktobrī, 2016

“Ko dara psihoterapeits? Ar ko psihoterapeits atšķiras no psihologa? Un kādā situācijā tad jāvēršas pie psihiatra?” – šos un daudzus citus jautājumus mēs bieži dzirdam ne tikai no mūsu klīnikas pacientiem, bet arī no citu specialitāšu ārstiem. Šo speciālistu izglītība un kompetence ievērojami atšķiras.

Lasīt vairāk

Dalība starptautiskā konferencē EURONET-SOMA

3. oktobrī, 2016

RSU Psihosomatikas klīnikas vadītāja, profesore Dr.med.Gunta Ancāne piedalīsies starptautiskajā, zinātniskajā konferencē EURONET-SOMA, kura norisināsies Vācijas pilsētā Hamburgā no š.g. 2.-4.novembrim.

Lasīt vairāk

Izmaiņas Klīnikas darba laikā

20. septembrī, 2016

Klīnikas darba laiks no š.g. 1.oktobra:

darba dienās no plkst. 8.00-21.00

sestdienās no plkst. 10.00-15.00 

svētdienās - brīvs

Lasīt vairāk

Ar 5.septembri atsākas ārstnieciskās vingrošanas nodarbības

22. augustā, 2016

 

No 5. septembra, katru pirmdienu no 18.00 – 19.30 RSU Psihosomatikas klīnikā dr. Solveiga Rudmieze atsāks ārstnieciskās vingrošanas nodarbību vadīšanu ar ārstnieciskā ciguna metodi pieaugušajiem.



 

 


  

Lasīt vairāk

Bālinta grupas 2016

27. jūlijā, 2016

Darbs šajā Bālinta grupā turpināsies arī 2017.gadā, vienu reizi mēnesī.

Lasīt vairāk

Virzība Psihiskās veselības nozares sakārtošanā

1. jūlijā, 2016

Sabiedrībā aizvien aktuāls ir bijis jautājums par jēdzienu “psihoterapeits”. Sajukumu radīja pretrunas normatīvajos aktos, kas ļāva personai bez medicīniskās izglītības saukties par psihoterapeitu. Tādējādi pacienti tika maldināti, - notika sociālo zinātņu pārstāvju bez zināšanām medicīnā bezatbildīga spekulācija ar pacientu veselību, izmantojot Latvijas sabiedrībā valdošo izpratni par psihoterapiju kā ārstniecības nozari.

Lasīt vairāk

Skatīt rakstu arhīvu >