Psihoemocionālais atbalsts RSU studentiem – ar 70% atlaidi!

Vairums absolventu atzīst, ka studiju laiks ir bijis viens no vislabākajiem dzīves posmiem, tomēr pašiem studentiem tā nereti nemaz nešķiet. Studijas mēdz būt sarežģītas - ne tikai apgūstamo zināšanu un prasmju ziņā, bet arī jaunās vides, draugu, paziņu, atbildības, pienākumu un attiecību dēļ.

 

Kāpēc?

 

Iespējams, ikdienas mācību slodze ir nepamatoti liela, varbūt nekādi neizdodas atpūsties, jo atbildības slogs neatkāpjas ne uz brīdi. Varbūt ir grūti tikt galā ar izjūtām, ko radījis neveiksmīgs eksāmens vai pirmā pieredze, slimnīcā tiekoties ar īstiem pacientiem. Iespējams, Tevi vajā nemiers, bailes, vainas izjūta, grūtības koncentrēties un atcerēties pat visvienkāršāko. Varbūt traucē attiecību problēmas, depresija, vientulības un bezjēdzības izjūta.

 

Bet varbūt viss ir kārtībā, un ir tikai vēlēšanās vēl labāk sevi izprast un vēl labāk tikt galā ar studenta dzīves līkločiem.

 

Stresa emocionālās izpausmes var būt nemiers, bailes, vainas izjūta, grūtības koncentrēties un atcerēties visvienkāršāko, bet ķermeniskās (fiziskās) izpausmes - nogurums, apetītes trūkums, sirdsklauves, trīce, drebuļi, galvassāpes, sāpes vēderā, bezmiegs, slikta dūša, bieža saaukstēšanās.

 

Ikvienam ir svarīgi apzināties sevī esošās jūtas, lai pasargātu savu veselību. Cilvēks ir viens veselums, un tikai emocionāli stabils un līdzsvarots students slimo retāk un sasniedz vairāk.

 

Vizīte pie psihosomatiskās medicīnas speciālista

 

RSU Psihosomatikas klīnikas ārsti-rezidenti palīdzēs tikt galā gan ar emocionālajām grūtībām, gan ar ķermeniskajām jeb somatiskajām problēmām, kuru cēlonis nereti ir tieši emocionālās.

 

Pirmā tikšanās reize ar speciālistu būs 45 minūtes gara, viss tajā runātais būs konfidenciāls. Iespējams, jau pirmās tikšanās laikā izdosies noskaidrot, kāds ir problēmas cēlonis. Pirmā vizīte vienmēr ir individuāla. Speciālists nosaka, kāda veida palīdzība būs nepieciešama turpmāk: konsultācijas, palīdzība krīzes situācijā, individuālā psihoterapija vai grupu psihoterapija.

 

Kā pieteikties uz vizīti?

 

Psihoemocionālo atbalstu var saņem RSU Psihosomatikas klīnikā, kas atrodas Rīgā, Kristapa ielā 30.

  • Konsultācijas var pieteikt, zvanot 67625655. Klīnikas administratori atbildēs uz jautājumiem, un jūs vienosieties par ērtāko vizītes laiku
  • Jautājumus var sūtīt arī uz e-pastu: info@psihosomatika.lv
  • Iepazīties ar ārstiem-rezidentiem, var sadaļā "darbinieki".
  • Pirms vizītes, lūdzu, brīdini, ka esi students no RSU. Tas ir svarīgi, lai administratore zinātu, ka Tev šo pakalpojumu daļēji apmaksā Rīgas Stradiņa universitāte
  • Palīdzību var lūgt arī RSU Studentu servisa darbiniekiem, viņi laipni palīdzēs!

 

Kā nokļūt Psihosomatikas klīnikā?

 

RSU Psihosomatikas klīnika atrodas netālu no RSU Centrālās ēkas:          

  • 10 minūšu brauciena attālumā, ja izmanto sabiedrisko transportu (autobusi: 21, 46, 38, 39; trolejbusi: 9, 25; maršruta taksometri: 244, 238)
  • 25 minūšu attālumā, ja dodies ar kājām

 

Klīnikas atrašanās vieta

Vienam RSU studentam tiek piešķirta 70% atlaide līdz 20 individuālajām vizītēm vai līdz 30 grupu vizītēm, ja speciālists ir ieteicis grupu terapija. Lai saņemtu pakalpojumu, jāuzrāda derīga studenta apliecība! Atlaide pieejama visiem RSU studējošajiem, tai skaitā rezidentiem un doktorantiem.