Pusaudžu jautājumi

 

Kā saglabāt labas attiecības ar meitu - pusaudzi?

Kā mammām saprast savas meitenes? Kā reaģēt uz dusmu lēkmēm un noslēgtību?  Kā mammai pareizi komunicēt ar meitu-pusaudzi, kādas tipiskās kļūdas mammas pieļauj? Kā kļūt par draugu, nevis ienaidnieku? Kā pareizi uzvesties konfliktsituācijā, cik ļoti uzspiest savu viedokli? 

Lasīt vairāk

 

 

Puiši - kādi viņi ir?

Zēni, tāpat kā meitenes, katrs ir savādāks - ar savu raksturu, audzināšanu, dzīves pieredzi, talantiem un vēlmēm. Tāpat kā meitenes vēlas būt sievišķīgas, pievilcīgas, arī puišiem ļoti aktuāli būt vīrišķīgiem un rādīt to saviem vienaudžiem. Un būt „īstam vīrietim” parasti nozīmē būt stipram, drosmīgam, nebaidīties, līdz ar to ar zēni izturas skarbi, pat izaicinoši un bravūrīgi, lai citi, jo īpaši meitenes, nenoturētu viņus par mīkstčauļiem.

Lasīt vairāk

 

 

Kad meitene pārvēršas par sievieti?

Kā meitenēm saprast, kas ar viņām notiek?  Kā mammas var palīdzēt?
Pusaudža vecums sākas 10-11 gados, tas sākas ar izmaiņām ķermenī, tām seko pārmaiņas psihē- sevis un citu uztverē, emocijās, vēlmēs, vajadzībās, domāšanā, uzvedībā.

Lasīt vairāk

 

 

Pirmās attiecības – kā par tām runāt ar meitu?

Veidojoties reālām attiecībām (ir savs puisis!), jānoiet garš ceļš - ar bailēm un uzdrīkstēšanos, pārpratumiem un salabšanu, reibinošu eiforiju un dziļu izmisumu, kamēr fantāzijas var īstenoties dzīvē. Sākotnēji pusaudži atdarina attiecības, kādas ir starp pieaugušajiem, ieguldot tajās, pavisam citu saturu. Attiecības ir virspusējas un tikai lēnām- arvien vairāk otram atveroties, uzticoties kļūst dziļākas.

Lasīt vairāk