Iepriekšējo nometņu dalībnieku atsauksmes

Atsauksmes no vasaras nometņu „Kā būt apmierinātam ar dzīvi?” dalībniekiem 

2013

vasaras nometne 2013 

 

* Kristīne no Rīgas

Pagājušā gada nometne bija lieliska iespēja izrauties no ikdienas, veltīt laiku sev, iedziļināties sevī un saņemt atbildes uz interesējošiem un problemātiskiem dzīves jautājumiem, kā arī iegūt jaunus kontaktus. Īpaši aizrāva kopīgā filmas skatīšanās un tās analīze.

 

Šī gada laikā manā dzīvē notikušas labas pārmaiņas gan attiecību, gan darba jomā.  Iespējams, ka kādu ietekmi uz šīm pārmaiņām atstājušas arī nometnē pavadītās trīs dienas. 

 

* Ināra no Auces

Pagājušā gada vasaras nometne "'Kā būt apmierinātam ar dzīvi"' iedvesmoja ar personisko attieksmi pret katru dalībnieku, liekot justies nozīmīgai un vajadzīgai. Lekciju un sarunu laikā cēlās pašvērtības latiņa. Iedvesmoja asoc. profesores Ancānes sacītais: „Aristokrātisms ir emocionāla inteliģence izprast savas jūtas”. Vislabāk par nometnē izjusto varētu teikt ar Kanādas rakstnieces Lūsijas Montgomerijas (Lucy Montgomery) vārdiem ''Es ticu, ka visjaukākās un vismīļākās dienas ir nevis tās, kurās notiek kaut kas ļoti lielisks, satraucošs vai brīnišķīgs, bet gan tās, kas sniedz vienkāršus, mazus prieciņus, kas klusi seko cits citam kā pērles, kuras noslīd no virtenes"'.

 

2014

vasaras nometne 2014 

* Ināra

Vēl reizi- paldies! Joprojām dzīvoju uz tā pozitīvā viļņa, kas valdīja nometnē .Ir svētdienas rīts. Tas šoreiz pieder man, jo pārlapoju lekcijas un aizdomājos par to. ko kurš  no lektoriem ir teicis un, kas no tā visa man der.  Profesore teica: "'Jūtas labi, ja visu laiku atrodas pilnveidošanās un attīstības procesā."' Jāņem vērā.Aizdomājos par demokrātiju profesores interpretācijā. Paldies terapeitei par individuālajām konsultācijām, jo palīdzēja '"saskatīt'" lietas citādā gaismā. Fizioterapija lieliska, kaut gan šodien vēl mani uzrunā sāpošie muskuļi. Fonā skan Rahmaņinova'"Piano Concerto No 2"'. Vai lekcijas varētu  būt par tēmu"' Psihoterapija un mūzika"'? Jau pie durvīm klauvē jaunais mācību gads. Lai mums visiem veicas sevis pilnveidošanā!! 

 

 

* Inga

Atbraucot mājās, sapratu, ka vēlos dalīties ar Jums par pēdējo stundu notikumiem pēc nometnes, pēc pavadītajām trīs dienām ar Jums.

Izbraucot no "Līcīšiem", jutos pacilāta un atpūtusies. Braucu mājās ar domu, ka būs ko pārdomāt, ka būs ko pārskatīt, bet jutos stabili par sevi. Nometnē redzēju, ka daudzi dzirdēto sāka analizēt uzreiz, pat brīžiem pazūdot sevī. Attiecībā pret sevi to neizjutu. Likās, ka tik personiski visu neesmu uztvērusi.

Pa ceļam mājās, piestāju veikalā, lai papildinātu leduskapi. Iegāju veikalā un vienā mirklī apjautu, ka manī ir sajūta, ka tur neesmu bijusi kādu gadu (kaut pagājušas tikai trīs dienas). Viss likās tik svešs un citādāks. Bija dalītas jūtas - visu apskatīt un tai pat laikā mukt no šī svešuma prom. Tas bija tik savādi, ka vienā mirklī pat sabijos.

Pirms bērnu izņemšanas no bērnu dārza, jau biju izlēmusi, pirms tam iebraukt mājās un izkrāmēt mantas no mašīnas. Kad visu biju izkārtojusi, vēl bija brīvs mirklis, ko izmantoju, lai apskatītos kas jauns noticis sabiedrībā pa šim trīs dienām.

Bet ar to jau šodien vēl viss nebeidzās. Sēdos mašīnā, lai brauktu pēc bērniem un, nobraukusi vien pārsimts metrus, izplūdu asarās. Asaras sāka birt tādām straumēm, ka biju spiesta apstāties ceļa malā. Sākumā pat nevarēju saprast kādēļ, tikai raudāju... un vienā mirklī man tik ļoti sagribējās satikt savus bērnus un pirmām kārtām viņus samīļot - stipri, stipri. Joprojām asarām ritot, tiku līdz bērnudārzam. Iegājusi iekšā dēls uzreiz skrēja pretī, bet kad pietupos lai apskautu, viņš ātrumu sabremzēja (iespējams, ka man tikai likās). Pēc laika pienāca arī meita un uzreiz sāka uzdot jautājumus un stāstīt, ka jāiet pēc mantām... atbildot uz jautājumiem neatstāja sajūta, ka bērni bija pārsteigti par manu vēlmi viņus samīļot. Atzīstu, ka pirms tam, dienas ritmā, to bieži nedarīju. Braucot mājās sev nosolījos, ka šo sevī mainīšu un apliecināšu saviem bērniem, ka esmu viņiem blakus, ka viņi var uz mani paļauties.

Liels Jums paldies. Pat nezinu ar kādiem vārdiem to izteikt, bet esmu no sirds pateicīga par šādu iespēju.

 

 

* Ingrida

Dzīvot var divējādi  - pieņemot, ka brīnumi nenotiek, jeb katru notikumu uztvert kā brīnumu! Psihosomatiskās klīnikas vasaras nometne bija viens liels brīnums šovasar! Paldies!

 

 

* Emma un Aldis

Paldies jums. Mēs ar jums kopā pavadījām patiešām lieliskas dienas.