Skip to main content
This page is available in Latvian only.
Ziņas

No oktobra aicinām pusaudžus pievienoties mākslas terapijai grupā ar specializāciju drāmas terapijā.

Pusaudži un viņu ģimenes nereti saskaras ar kādu no vecumposmam raksturīgajām mentālajām problēmām un grūtībām, kā piemēram, trauksme, agresija, uzvedības traucējumi, depresija, paškaitējums, vielu lietošana, identitātes meklēšana, ēšanas traucējumi, datora un mobilo telefonu pārlieka lietošana, grūtības veidot vienotu komunikācijas platformu ar vecākiem, vienaudžiem, pedagogiem un citām grūtībām.

Drāmas terapija saudzīgās iedarbības dēļ ir ļoti piemērota darbam ar bērniem, pusaudžiem un jauniešiem. Drāma kalpo kā mācīšanās instruments, lai sasniegtu vairākus rezultātus: iegūtu zināšanas, atmodinātu interesi, risinātu problēmas, mazinātu simptomus un mainītu attieksmi. Savukārt strādājot grupā, pusaudži izjūt piederības sajūtu, apgūst sadarbības un komunikācijas prasmes, mācās būt atbalstošiem un empātiskiem, saņem iedrošinājumu, sākotnēji ienesot un risinot savas problēmas, vēlāk spējot šo pieredzi integrēt arī ārpus terapijas telpas.

Drāmas terapija ir viena no mākslu terapijas specializācijām, kurā cilvēks daudzveidīgo veselības un sociālo problēmu risināšanai individuāli vai grupā terapeitiskās vides un terapeitisko attiecību kontekstā izmanto dažādas teātra tehnikas, lomu spēles, sociodrāmu un psihodrāmu, izvērstu dramatizējumu, stāstus, pasakas, metaforas, simbolus, maskas, grimu, priekšmetus, lelles, fotogrāfijas un video, lai radošā veidā nonāktu pie pilnīgākas psihiskas un emocionālas integrācijas, personības izaugsmes un izmaiņām, kā arī dažādu simptomu mazināšanas.

Drāmas terapija ir psiholoģijas, socioloģijas un dramaturģijas apvienojums, kas tiek izmantots kā psihoterapijas un konsultēšanas līdzeklis. Drāmas terapijas process ļauj pārvarēt sāpīgus ierobežojumus, caur mākslas prizmu palīdzot risināt pamata konfliktus. Drāmas terapija ievērojami atšķiras no tradicionālajām konsultēšanas metodēm ar to, ka galvenais valodas palīgrīks ir aktīva darbība.

Drāmas terapijas grupu vadīs drāmas terapeite Ilze Skuja, kurai ir vairāk nekā 13 gadu liela pieredze darbā ar pusaudžiem.

Grupas terapijai aicināti pievienoties pusaudži vecumā no 13 līdz 18 gadiem.

Laiks: trešdienas, plkst. 18:00

Vienas sesijas ilgums 90 min (1,5 h)/Maksa grupas dalībniekam par sesiju 25 eur

Pirms grupas terapijas notiks individuāla saruna ar katru no dalībniekiem.

Aicinām pieteikties zvanot: 67625655, vai rakstot: infoatpsihosomatika[pnkts]lv