Pārlekt uz galveno saturu

Uztura speciālists

Uztura speciālists nodarbojas ar uztura plānu izstrādi un atbilstoši veselības stāvoklim piedāvā uztura korekcijas, konsultē par uztura īpatnībām un diētas pielāgošanu dažādu slimību gadījumos, piemēram, pusaudžiem un pieaugušajiem ar ēšanas traucējumiem, virssvaru vai svara deficītu, pārtikas alerģijām un/vai nepanesībām,  gremošanas traucējumiem, diabētu vai kādu citu hronisku slimību ar uztura specifiku.

Uztura speciālists strādā gan ar pusaudžiem, gan pieaugušajiem, kā arī konsultē vecākus, kuru bērniem ir ēšanas traucējumi.

Kā sagatavoties vizītei?

Pirms vizītes vismaz trīs dienas vēlams rakstīt uztura dienasgrāmatu, ņemt līdzi nesen veiktas analīzes un izmeklējumus (ultrasonogrāfiju, datortomogrāfiju, asins analīzes). Konsultāciju laikā, ņemot vērā pacienta emocionālo stāvokli, uztura speciāliste centīsies saprast kādas ir pacienta attiecības ar ēdienu un uztura paradumi, kā arī ievāks uztura anamnēzi.

Konsultācijas beigās pacientam tiks piedāvātas uztura rekomendācijas, pēc pieprasījuma individualizēts uztura plāns un risinājumi kā pakāpeniski mainīt uztura paradumus.