Pārlekt uz galveno saturu
Psihosomatika un psihoterapija

Šī gada jūnijā Dr. Laura Valaine pārstāvēja RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīniku Eiropas Psihosomatiskās medicīnas asociācijas konferencē Vīnē, prezentējot datus par ģimenes ārstu psihisko veselību Covid-19 pandēmijas laikā.

Ģimenes ārsti ir būtisks posms veselības aprūpes sistēmā, un, diemžēl Covid-19 pandēmijas laikā ģimenes ārsti saskārušies ar depresiju un trauksmi biežāk kā citu specialitāšu un profesiju mediķi. Pētījums raisīja interesi ārzemju kolēģu vidū- viņus pārsteidza ģimenes ārstu lielā noslodze un psihiskās veselības stāvoklis, apzinoties, ka tikai tad, kad ģimenes ārsts pats ir ar labu psihisko veselību, spēj objektīvi izvērtēt un palīdzēt pacientam ar emocionālām ciešamām, kas Covid-19 pandēmijā kļuva arvien biežāki.

Mūsu kolēģe ir atgriezusies ar jaunām idejā pētniecībai, kā arī ar pārliecību, ka mēs Latvijā psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas lauciņā esam tik pat zinoši un, iespējams, vēl spējīgāki, kā citu valstu kolēģi, jo esam atsevišķa pamatspecialitāte.