Pārlekt uz galveno saturu
Ziņas

Lai  izglītotu Latvijas skolu jauniešus un iepazīstinātu viņus ar mākslu terapijas (vizuāli plastiskās mākslas terapiju un drāmas terapiju) iespējām mentālās veselības uzturēšanā, savas identitātes izzināšanā un personisko robežu daudzveidības izpratnē, Psihosomatikas klīnikas mākslas terapeites Ilze Plūme un Ilze Skuja rīkoja tiešsaistes semināru - diskusiju "Mentālā veselība caur mākslas terapijas prizmu".

Ievadvārdus jauniešiem veltīja klīnikas virsārsts, psihoterapeits Ernests Pūliņš - Cinis, aicinot jauniešus aizdomāties par vērtībām, to nozīmi ikviena dzīvē un ietekmi uz savām izvēlēm, kā arī vedinot jauniešu rūpēties par savu mentālo veselību, saglabājot līdzsvaru.

Nelielai teorētiskajai daļai, kurā Ilze Plūme un Ilze Skuja iepazīstināja dalībniekus ar mākslu terapijas kontekstu Latvijā, sekoja praktiskas mākslu terapijas tehnikas, kas vairāk tika vērstas uz jauniešu izteiktajām vēlmēm un vajadzībām, kā piemēram, pašregulācijas prasmju apguvi, trauksmes mazināšanu, savu emociju apzināšanos, dzīves lomām u.c.

Pateicamies jauniešiem un viņu atbalsta personām par aktīvu iesaisti seminārā! 

Pasākums norisinājās "Mākslu terapijas dienu 2022" ietvaros, kuru organizē Latvijas Mākslu terapijas asociāciju apvienība